Google spúšťa vlastný startupový inkubátor

  • Google prišiel s plánom na inkubátor, ktorý má slúžiť aj ako prevencia pred odchodom zamestnancov ku konkurenčným firmám.
1
  • Google prišiel s plánom na inkubátor, ktorý má slúžiť aj ako prevencia pred odchodom zamestnancov ku konkurenčným firmám.

Google spúšťa svoj vlastný inkubátor. Interne sa zatiaľ nazýva Area 120 a má umožniť podnikateľom a ich tímom vyvíjať vlastné nápady, samozrejme s podporou Googlu. Táto podpora môže byť finančná, s tým, že títo podnikatelia dostanú šancu získať Google aj ako hlavného investora.

Výkonní riaditelia Don Harrison a Bradley Horowitz budú inkubátor manažovať. Bližšie detaily sú zatiaľ neznáme, ale rôzne zdroje hovoria o tom, že po návrhu biznis plánov jednotlivých tímov, budú schopné pracovať v inkubátore na full-time. Po niekoľkých mesiacoch  sa budú môcť tímy oddeliť ako samostatné, nové spoločnosti.

Google-Douglas-County-Georgia-Data-Center-Pipes

foto: www.winroy.ie

Google musí bojovať, aby si udržal svojich najlepších zamestnancov

Google sa vyjadril, že dúfa, že inkubátor upokojí situáciu medzi talentovanými, no vzájomne si konkurujúcimi spoločnosťami.

Google nedávno stratil Reginu Dugan, vedúcu pokročilých technológií, ktorá prestúpila k Facebooku. Otázkou aj napriek tomu ostáva, či je Google schopný vytvoriť prostredie, v ktorom budú môcť talentovaní zamestnanci slobodne rozvíjať svoje nápady.

AP_707543174032

foto: mashable.com

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej foto: www.winroy.ie

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech