Google si ťa potichu nahráva. Ako to zastaviť?

  • Google si starostlivo ukladá a zapamätáva všetky informácie, ktoré si prostredníctvom neho vyhľadával, vrátane tvojho hlasu.
google-1
  • Google si starostlivo ukladá a zapamätáva všetky informácie, ktoré si prostredníctvom neho vyhľadával, vrátane tvojho hlasu.

Internetový vyhľadávač Google je najpoužívanejší. Nie každý však vie, že všetko, čo nás zaujíma, o čom si chceme alebo potrebujeme prečítať, jednoducho všetko, čo zadávame do vyhľadávania, si Google ukladá. Tento vyhľadávač však vie o nás omnoho viac – ukladá si aj audio nahrávky nášho hlasu.

Google si uchováva záznam zvukových otázok, ktoré si mu položil cez hlasovú vyhľadávaciu funkciu. Možeš tam nájsť všetky otázky, ktoré si sa cez tento vyhľadávač pýtal. Tieto záznamy sú prístupné online, našťastie si ich môžeš vypočuť iba ty.

Kde tieto nahrávky nájsť a vymazať ich

V prvom rade sa musíš prihlásiť do history.google.com cez tvoje Google prihlasovacie údaje. Zobrazí sa ti celá história tebou vyhľadávaných položiek, vrátane videí, ktoré si si pozeral cez YouTube. V sekcii Riadenie aktivity nájdeš históriu svojej Hlasovej a zvukovej aktivity. Ak máš túto aktivitu pozastavenú, respektíve neaktívnu, znamená to, že v tvojej histórii sa nenachádzajú žiadne záznamy.

foto: Quartz

Google spustil koncom júna nový portál, na ktorom sú prístupné všetky tvoje činnosti súvisiace s tvojim osobným Google účtom. Okrem toho, že si tam môžeš spravovať nastavenia ochrany osobných údajov, môžeš si prezerať, čo si vyhľadával, ale aj kde si sa v tom čase nachádzal.

Google nebol zastihnuteľný na odpovedanie, prečo ukladajú aktuálne zvukové nahrávky používateľov. Portál Quartz uviedol, že tieto záznamy sa archivujú pravdepodobne preto, že vďaka nim vie rozlišovať rôzne prízvuky ľudí. Alebo využíva dáta na zostavenie prvého umelo inteligentného robota.

Zdroj a zdroj titulnej fotografie: Quartz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech