Google testuje login bez zadávania hesla

  • Google potvrdil, že pracuje na spôsobe, ako sa prihlásiť do Google účtu bez písania hesla.
passwords
  • Google potvrdil, že pracuje na spôsobe, ako sa prihlásiť do Google účtu bez písania hesla.

Miesto hesla použije systém na autentifikáciu notifikáciu, ktorá príde do tvojho smartfónu. Nejak podobne funguje už „Account Key“ na Yahoo.

Heslá sú zvyčajne najzraniteľnejšou časťou, pokiaľ ide o naše účty. Väčšina ľudí nepoužíva zložité heslá, resp. používajú 1-2 heslá po celom internete. Existujú potom možnosti autentifikácie ako USB s tajným tokenom, alebo zadávanie kódu, ktorý ti príde cez sms. Väčšina používateľov sa tomu ale vyhýba, pretože je to pre nich jednoducho otravné, zdĺhavé a nepovažujú to za potrebné.

Prístup Googlu by však naopak mal ponúknuť ešte rýchlejší prístup k účtu. Zadáš do loginu svoj mail, na mobile sa ti zobrazí notifikácia, ktorá sa ťa spýta, či sa práve snažíš prihlásiť do účtu. Povieš áno a si vnútri.

Screen Shot 2015-12-23 at 12.54.26

Pokiaľ by sa na celom procese Googlu niečo nezdalo, jednoducho si vypýta ešte aj tvoje heslo. Ak by ti mobil náhodou niekto ukradol, Google v tomto prípade odporúča spraviť login z iného zariadenia a odstrániť možnosť prístupu z tvojho mobilu. Takýto spôsob prihlasovania bude pochopiteľne voliteľný a môžeš ho kedykoľvek vypnúť.

Momentálne funguje na tejto novej funkcii niekoľko pozvaných ľudí. Google zatiaľ komentovať, kedy chce novinku uviesť do prevádzky aj pre verejnosť. V každom prípade, fungovať bude ako na Androide, tak na iOS.

Screen Shot 2015-12-23 at 12.57.21

zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech