Google vydal prvú appku na Apple Watch

  • Apple umožnil vyvíjať appky od tretích strán pre Apple Watch už v apríly, avšak Google prišiel so svojou prvou appkou až teraz.
image_1431512397.jpeg
  • Apple umožnil vyvíjať appky od tretích strán pre Apple Watch už v apríly, avšak Google prišiel so svojou prvou appkou až teraz.

 

Po tom ako všetci veľký hráči na trhu svoje appky pre Apple Watch vydali, sa čakalo už len na jedného, najväčšieho konkurenta Google. Ten vydal svoju prvú appku Google News pre Apple Watch iba teraz. Ide o appku, ktorá vám prináša správy a informácie o počasí. Nevýhodou malého displeja Apple Watch je to, že dlhšie správy by sa vám na ňom s veľkou pravdepodobnosťou čítali asi zle. Preto sa Google rozhodol, že v appke umožní užívateľom vidieť iba titulnú fotku článku a nadpis. Tento článok si následne užívateľ bude môcť uložiť medzi „články na prečítanie“ v prehliadača Safari. Čo sa týka vyhľadávania pomocou Googlu, tak to by malo prebiehať podobne ako na Android Wear, čiže pomocou Google Now a hlasom.

 

Teraz nám už len zostáva počkať, ako zareaguje na tento krok Apple a ako sa pokúsi opäť dokázať Googlu, že práve on je ten lepší. :)

 

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

 

zdroj: TheNextWeb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech