Greta Thunberg varuje pred falošnými Gretami

  • Na sociálnych sieťach sa objavujú falošné profily Grety Thunberg
  • Mladá aktivistka zaujala stanovisko a prehovorila k ľuďom
Climate_Strike351981650058 (1)
TASR
  • Na sociálnych sieťach sa objavujú falošné profily Grety Thunberg
  • Mladá aktivistka zaujala stanovisko a prehovorila k ľuďom

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová dnes na svojom facebookovom účte vyvesila varovanie pred ľuďmi, ktorí sa za ňu vydávajú, a snaží sa tak dostať do styku s politikmi a známymi osobnosťami.

Dobrou správou však podľa nej je, že jej práca sa nemíňa účinkom.

Dostalo sa ku mne, že niekoľko ľudí sa pokúša za mňa vydávať alebo nepravdivo tvrdí, že ma ‚zastupujú‘, aby prišli do styku s politickými vodcami, známymi hercami, spevákmi a hudobníkmi,“ napísala šestnásťročná aktivistka, ktorá v súčasnosti zdržiava v Spojených štátoch.

Thunbergová sa ospravedlnila všetkým, ktorí boli týmto správaním uvedení do omylu. Dobrou správou však naďalej ostáva fakt, že jej práca má svoj dopad.

Aktivizmus funguje. A uvidíme sa v uliciach!“ uzavrela Thunbergová svoj príspevok. Thunbergová je hlavnou tvárou a zakladateľkou globálneho študentského hnutia Fridays for Future (Piatky pre budúcnosť). Svoju ekologickú aktivitu začala vlani v lete v Štokholme protestom pred švédskym parlamentom, pri ktorom držala transparent s nápisom Školský štrajk za klímu.

Neskôr sa k nej pripojili študenti zo Švédska aj ďalších európskych štátov, ktorí takto začali štrajkovať každý piatok.

Mladá Švédka sa počas svojej krátkej aktivistické kariéry stretla s radom osobností, vrátane generálneho tajomníka OSN Antónia Guterres, amerického exprezidenta Baracka Obamu alebo herca a bývalého kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech