Hipsterčina v srdci Martina: Kaviareň Basta Fidli by si nemal obísť

  • Kúzla a rozprávkový svet akoby tu boli skutočnosťou
  • Veľký a multifunkčný priestor s pokladmi a mágiou nielen v šálkach, nájdete priamo na hlavnom námestí v Martine
collage
kavickari.sk
  • Kúzla a rozprávkový svet akoby tu boli skutočnosťou
  • Veľký a multifunkčný priestor s pokladmi a mágiou nielen v šálkach, nájdete priamo na hlavnom námestí v Martine

Šťastie sa vraj kúpiť nedá. Šálka kávy áno. Aspoň tak nás tu vítajú. V Martinskej prevádzke to nie je však iba o káve. Šťastie, radosť, smiech sa tu šíria celým nádherným a najmä vzdušným priestorom.

Schody vedúce nahor sú predzvesťou kúzelného sveta. Detská hernička pre najmenších, tanečná sála, kaviareň s veľkou romantickou terasou, ktorá je prikrytá plachtou. Podvečer ju dopĺňajú svetielka pripomínajúce romantické lampióny šťastia. To všetko nájdete na jednom mieste, ktoré akoby vykúzlil kúzelník zo zázračného klobúka.

Od prvého okamihu sa tu cítite vítaným hosťom. Hneď ako zdoláte točivé schody, pod ktorými máte možnosť „zaparkovať“ kočiar, srdečne a vrúcne vás privítajú dvaja majordómovia so psou dušou Pedro a Aston. Pripravená je aj „autobusová zastávka“ – lavička, ktorú pomenovali majitelia. Je tu pre všetkých rodičov, ktorí si „vyzdvihujú“ svoje ratolesti z hodín tanca, či pohybových cvičení. Dominantou kaviarenskej časti je však zelený barový pult, kde vznikajú všetky magické kreácie. Aj vôňa je tu akási iná, kombinácia sviečok, koláčov a ovocia. Je špecifická a jedinečná, preniká pomaly a o to dlhšie ostane nielen v nose ale i v pamäti.

Biele steny, trochu hipsterského, industriálneho, či starodávneho nábytku. Všade je veľa detailov, ktoré spolu zázračne ladia aj keď sú tak veľmi odlišné. Na stenách visia fotografie pani majiteľky, milovníčky tanca, inšpiratívnej a kreatívnej ženy, ktorá spolu so svojim priateľom celú kaviareň dizajnovala. Vidieť a najmä cítiť, že život je pre nich výzvou. Nielen, že kaviareň spoločné otvorili, ale spoločne sa púšťajú do nových projektov. Napríklad pečenie a veľkovýroba koláčov. Sú majiteľmi akej si kúzelnej paličky, a ich kreácie vyzerajú krásne a navyše sú veľmi chutné a vedia ich prispôsobiť aj vašim intoleranciám.

Tóny príjemnej hudby sa šíria až k industriálnym lampám a do každého kúta. Hoci majitelia veľa cestujú a prinášajú si veľké množstvo inšpirácie dbajú na lokálnosť a podporujú miestny región. Dotyk Martinčanov nájdete napríklad v drevených nápisoch. Kúsok z Martinských holí nájdete v podobe čučoriedok pridaných v koláčoch i v rôznorodom raňajšom menu. Pre osvieženie sú tu svieže kombinácie v limonádach. Fresh džúsom nepohrdne azda nik. Na mlynčeku ponúkajú kávu, talianskej značky, Kimbo. Pokojne vám ju pripravia aj so sójovým mliekom. Ak je kúziel ešte stále málo. Máme pre vás ďalšie.

Denná kaviareň organizuje detské bábkové predstavenia, oslavy, školenia, tanečné a pohybové kurzy. Vašu fantáziu rozvinie aj navrhovanie vlastných hrnčekov. Pokojne si tak môžete rozprávkovú atmosféru zobrať domov. A kto vie, možno si vytvoríte vlastný hrnček var. Viete čo je najkrajšie? Basta Fidli nie je ilúzia ani imaginárny svet. Je to prekrásna realita, ktorú treba zažiť.

Zdroj: kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech