Hodnota jedného bitcoinu môže byť v roku 2030 obrovská

  • Perspektívnosť bitcoinu je nepoprierateľná. K situácii na trhu sa vyjadrili aj Jeremy Liew a Peter Smith, ich prognózy mnohých prekvapia.
bitko
foto:facebook.com/BitcoinMagazine/facebook.com/bitcoinnoticiasoficial
  • Perspektívnosť bitcoinu je nepoprierateľná. K situácii na trhu sa vyjadrili aj Jeremy Liew a Peter Smith, ich prognózy mnohých prekvapia.

V šietich zo siedmich uplynulých rokoch podal medzi všetkými menami sveta najlepší výkon práve bitcoin. Podarilo sa mu totiž vyškriabať z nuly na približne 1190 dolárov, čo je v skutku úctyhodný výkon. Táto kryptomena ale ešte ani zďaleka nedosiahla svoj plný potenciál. Myslí si to jeden z prvých investorov Snapchatu – Jeremy Liew a taktiež Peter Smith výkonný riaditeľ spoločnosti Bitcoin.

foto:facebook.com/BitcoinMagazine

Vo svojej prezentácii Liew a Peter Smith predstavili reálne vyzerajúci scenár, ktorý počíta s tým, že by sa hodnota jediného bitcoinu za približne 13 rokov mohla ocitnúť aj na hodnote 500-tisíc dolárov. Nemožno poprieť, že celosvetový záujem o bitcoin neustále narastá, a to aj vďaka týmto faktorom:

Platby v bitcoinoch

Transfer digitálnej meny do zahraničia sa za posledných 15 rokov podľa údajov zo Svetovej banky takmer zdvojnásobil. Stále viac ľudí pracujúcich v zahraničí vidí bitcoin ako lacnú alternatívu, ako poslať v zahraničí zarobené peniaze do domovskej krajiny. Dá sa pritom predpokladať, že spolu s rastúcim povedomím o bitcoine porastie aj počet takýchto platobných operácií.

foto:facebook.com/BitcoinMagazine

Prognóza Liew a Smitha

  1. Cena bitcoinu bude tento rok na úrovni 1000 dolárov.
  2. Počet užívateľov bitcoinovej siete vzrasie do roku 2030 61 násobne. Takto obrovský rast povedie k vytvoreniu 400 miliónom užívateľov do roku 2030.
  3. Priemerná hodnota držaných bitcoinov, prepočítaná na jedného užívateľa dosiahne v tomto časovom horizonte 25-tisíc dolárov.
  4. Ponuka bitcoinov bude v roku 2030 okoo 20 miliónov dolárov.
  5. V roku 2030 bude cena bitcoinu 500-tisíc dolárov a počet užívateľov siete 400 miliónov.

Toľko optimistické prognózy týkajúce sa bitcoinu. Samozrejme je možné, že sa obe vyššie spomenutí páni mýlia. Tak či tak, čínsky trh tvorí momentálne takmer 100 % obchodovania bitcoinom a čínske úrady pred nedávnom proti obchodovaniu s bitcoinom razantne zasiahli.

Tri najväčšie bitcoinové burzy nedávno oznámili, že na všetky transakcie zavádzajú poplatok vo výške 0,2 %. Smith si stále myslí, že bitcoin sa stále ešte nachádza v ranej fáze svojho vývoja a že na svoj rozmach ešte len čaká.

zdroj:businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech