Holanďan sa rozhodol využiť opustené nákupné vozíky. Teraz sú z nich luxusné gauče a stoličky

  • Ako vystrihnuté z relácie Urob si sám.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • Ako vystrihnuté z relácie Urob si sám.

Ľudská kreativita dokáže neustále prekvapovať a už keď sa zdá, že človek nič nové nemyslí, pretože tu všetko už bolo, príde niekto, kto nás presvedčí o opaku. Tak je to aj v prípade holandského dizajnéra s menom Etiënne Reijnder, ktorý sa rozhodol nie recyklovať, ale upcyklovať staré alebo opustené nákupné vozíky. Ako málo stačí k tomu, aby si si takýto parádny gaučík vytvoril aj ty. Stačí ti nákupný vozík (stačí, keď sa pozriem na ulicu a hneď vidím dva opustené Tesco vozíky) a pár šikovných rúk.

joiadecasa com br

foto: creativespotting.com

Proces vytvárania, ako je to v prípade Etiënna, zahŕňa rezanie, skladanie, kovanie a zváranie ocele. Nič, čo by šikovný kutil nezvládol. Akonáhle Etiënne ukončí túto časť, svoje produkty galvanizuje a dodá im potrebné plastické časti. Ako môžeš vidieť, výsledný efekt je nový a silný kus nábytku, ktorý vyzerá originálne. Samozrejme, že sa nehodí do každej domácnosti a určite by nad ním veľa Slovákov krútilo hlavami, ale pre všetkých nadšencov industrial štýlu je to vecička, za ktorou by sa išli možno aj potrhať.  Stačí pridať mäkké vankúše podľa vlastného vkusu, aby sa dodala potrebná dávka pohodlia, a človek môže oddychovať.

Etiënne sa zo svojich vlastných výtvorov teší, a kto by sa aj netešil, keby prišiel s niečím podobným. Tu máme opäť dôkaz, že tvorivosti sa medze nekladú a človek sa dokáže vynájsť v akejkoľvek situácii.

creativespotting com j

 

foto: joiadecasa.com.br

Reijnders je kreatívny a rád upcykluje každodenné objekty, ktoré okolo seba človek vidí. Bol inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí sa vydali rovnakou alebo podobnou cestou a začali si vyrábať vlastné kusy nábytku z dostupných alebo lacných materiálov. Doba ide neustále dopredu a ak sa človeku nepáči mäkký, pohodlný gauč, dnes to nie je ničím nezvyčajným, keď miesto klasiky u niekoho v obývačke nájdeš sedačku z paliet, alebo, v niektorých prípadoch, aj takúto sedačku vyrobenú z nákupného vozíka.

creativespotting com

foto: creativespotting.com

Zdroj: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: highlike.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech