HomeSystem.sk má na inteligentný dom riešenie, ktoré Vás nezruinuje

  • Keď sme pred pár rokmi počuli o Inteligentných domoch, znelo to ako hudba ďalekej budúcnosti. Rok 2014 však veľa zmenil!
image_1420474889.jpeg
  • Keď sme pred pár rokmi počuli o Inteligentných domoch, znelo to ako hudba ďalekej budúcnosti. Rok 2014 však veľa zmenil!

Svetom sa začali ozývať hlasy spoločností, ktoré akoby “nevedeli“ o tom, že automatizácia má byť záležitosť zložitá, náročná na inštaláciu a najmä finančne nedostupná. Tieto spoločnosti si našli spoločný štandard, ktorý ich spája a posúva dopredu.

Je to technológia Z-Wave, ktorá akýmsi spôsobom ukazuje, že používať kábel na posielanie tak malých impulzov, aké sú potrebné pre zapínanie/vypínanie či inú prácu s elektrickými zariadeniami je prežitok minulého storočia. A štandard Z-Wave bol na svete!

 

Vďaka štandardizovaniu modulov pre automatizáciu neustále rastie počet týchto modulov od výrobcov z celého sveta.  S tým prichádza naozajstná revolúcia v oblasti inteligencie domov. Možnosť skutočného výberu. Netreba sa rozhodovať pre produkty jednej značky, moduly si každý môže zvoliť podľa dizajnu, funkčnosti, finančných možností

Fibaro ako leader

Myšlienka vytvoriť systém, ktorý bude cenovo dostupný, výborne funkčný a nebude si vyžadovať žiadny zásah do stavby sa premenila na skutočnosť. Fibaro to zvládlo až tak, že ich produkty vyhrávajú Inovation Award na CES a CEDIA už pár rokov. Navyše používať ich systém zvládne každý počítačovo gramotný človek.

Inštalácia systému trvá len pár minút a pridanie modulu zvládne snáď každý. Mnoho modulov je Plug&Play a aj tie, ktoré je je potrebné pripojiť, sa pripájajú na existujúcu kabeláž a nevyžadujú si žiadny zásah do stavby a žiadne ťahanie káblov.

Navyše tvorba scén je tak jednoduchá, že na to zvládnete sami. S logikou IF – THEN a s podmienkami, ktoré si môžete pridať dokážete naozaj čokoľvek. Jedinou hranicou je vaša predstavivosť. 

Čo dokáže Fibaro ovládať

Z-Wave je vo svete už tak zabehnutý, že cez túto technológiu dokážete ovládať 99 percent zariadení. Či už ide o základ, ako je osvetlenie, kúrenie, zavlažovanie, klimatizáciu a ovládanie elektrických zásuviek, tak aj ovládanie multimédií, bazénov, okien, zámok na dverách až po kŕmenie Vašich domácich miláčikov či možnosť vidieť, kto Vám zvoní na zvonček pred domom a otvoriť mu dvere nech ste aj na opačnom konci sveta.

Navyše pri používaní produktov pod štandardom Z-Wave je dôležitý fakt, že tieto produkty funkčnosť rozširujú a nijakým spôsobom neuberajú z pôvodnej funkčnosti. Preto môžete napríklad po inštalovaní stmievača používať pôvodný vypínač tak, ako doteraz, plus môžete mať nastavenú funkciu na dvojklik a taktiež si nastaviť, že po stlačení vypínača sa Vám nie len zasvieti svetlo, ale aj ktorékoľvek ďalšie zariadenie.

 

Na Slovensku bolo už na čase

Bolo len otázkou času, kedy sa Fibaro začne presadzovať aj na Slovensku. Tím ľudí pod značkou HomeSystem.sk sa stará o prerazenie tejto značky. HomeSystem.sk vznikol po tom, ako zakladateľ Miloš Buček nedokázal nájsť na Slovensku to, čo v zahraničí už funguje.

Ponuka automatizácie domácnosti bola na Slovensku na 90% previazaná s nutnosťou naťahania káblov v celom dome, nutnosťou nastaviť systém na začiatku a nemožnosťou prispôsobiť si systém. Navyše cena samotnej kabeláže sa pri týchto starých riešeniach pohybuje okolo 800€, a kabelážou investícia ešte len začína.

Najhoršie na tom však bol fakt, že človek, ktorý spolu so svojou rodinou automatický dom používa, nedokáže sám a kedykoľvek naučiť svoj dom „novým kúskom“. Volať technika za každým, keď si rozmyslíte, že chcete urobiť zmenu v systéme… Vždy, keď chcete niečo nové vyskúšať…

Preto prišla myšlienka so značkou HomeSystem.sk, cieľom ktorej bolo priniesť aj na Slovensko technológie 21. storočia za ceny, ktoré sú prijateľné. Automatizovať napríklad 3 izbový byt je možné už v cene okolo 1500 eur (Home centrum Lite, svetlo, kúrenie, elektrické zariadenia a pohybové senzory) Navyše priniesť systém, ktorý naozaj pracuje tak, ako si to predstavujeme a ak svoje predstavy zmeníme, tak si ľahko zmeníme aj systém.

Avšak automatizácia môže byť pre ľudí otázkou, ktorej nerozumejú. Preto HomeSystem.sk prináša predpradajné poradenstvo s výberom jednotlivých riešení ako aj poradenstvo pri nastavovaní systému a ak sa na to zákazník necíti sám, HomeSystem.sk zabezpečí aj inštaláciu a zaškolenie.

Jedinečná ponuka pre čitateľov StartItUp!

Ak Vás systém Fibaro zaujal, máme pre Vás možnosť získať Pohybový senzor FIBARO zadarmo. Ak pri objednávke Fibaro Home Centra 2 a 10 ďalších modulov zadáte do poznámky kód StartItUp, k objednávke Vám bude pridaný Fibaro Pohybový senzor Zadarmo. Akcia platí pre prvých 5 objednávok a nie je možné ju kombinovať s inými prebiehajúcimi akciami.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá