HP vyrobilo ruksak, ktorý ti nabije laptop aj smartfón

  • Tiež sa ti niekedy vybil laptop alebo smartphone a mal si pri sebe iba ruksak? V HP vymysleli riešenie.
HP-Powerup-Backpack-4
  • Tiež sa ti niekedy vybil laptop alebo smartphone a mal si pri sebe iba ruksak? V HP vymysleli riešenie.

Tento ruksak vyzerá ako každý iný, ale v jeho vnútri sa skrýva prekvapenie. Ruksak od HP s názvom Powerup Backpack dokáže vďaka veľkej 22 400 mAh batérii plnohodnotne nabiť celú batériu tvojho notebooku. Alebo sa dá použiť ako zdroj energie pre dobytie smartphonu. Ten by sa s touto kapacitou dobil aj 10 krát.

Tento super ruksak obsahuje prievzdušné vrecká a senzor teploty, ktorý monitoruje výšku tepla vyžiareného z batérie, aby sa predišlo prehriatiu alebo iným nežiadúcim udalostiam.

Predpisy FAA stanovujú, že každú batériu s kapacitou nad 100 watt-hodín, je zakázané prepravovať v lietadlovej batožine. Je ale možnosť dohodnúť sa s leteckou spoločnosťou a vybaviť si výnimku. Batéria, ktorá sa nachádza v HP Powerup Backpack-u, má kapacitu „iba“ 84 watt-hodín, takže by tam nemali byť žiadne problémy.

Ako vlastník kufra so zabudovanou batériou ti ale môžem povedať, že rôzne krajiny majú v tomto ohľade rôzne pravidlá. Takže ak si plánuješ zakúpiť tento ruksak a ísť s ním v lietadle, tak môžeš naraziť na mnoho problémov, ktoré ti zabijú čas. Preto si tento krok vopred rozmysli.

HP-Powerup-Backpack

foto: theverge.com

Ak ťa tento nápad od HP zaujal a chceš si kúpiť tento ruksak, vyjde ťa to približne 200 dolárov. HP Powerup Backpack bude v obchodoch dostupný od 1. októbra tohto roku. Na Amazone si ho ale môžeš predobjednať už dnes.

zdroj článku: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: thegadgetflow.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech