Hviezdami nabitý Startup Summit v Prahe

  • Zajtra otvorí Pražské SaSaZu svoje brány a privíta Startup Summit 2015. Je sa naozaj na čo tešiť. Vystúpenia top osobnosti, prezentácie nádejných startupov, panelová diskusia a možnosť spoznať českú podnikateľskú elitu.
image_1444818748.jpeg
  • Zajtra otvorí Pražské SaSaZu svoje brány a privíta Startup Summit 2015. Je sa naozaj na čo tešiť. Vystúpenia top osobnosti, prezentácie nádejných startupov, panelová diskusia a možnosť spoznať českú podnikateľskú elitu.

 

Jadrom eventu budú vysúpenia speakrov s rozličných sfér biznisu. Ako prvý vystúpi Filip Dřímalka, zakladateľ EF1 a Know How Clubu, ktorý sa bude venovať možnostiam spolupráce medzi korporáciami a startupmi. Inak povedané, čo trápi korporácie a ako im môžu startupy pomôcť. Osobne sa veľmi teším na vystúpenie Martina Pejšu, zakladateľa CreativeDocku. Martin dokázal odísť od luxusného korporátneho života a vrhnúť sa do neistého sveta startupov, čo si určite vyžadovalo veľkú dávku odvahy.

 

 

Meno, ktoré som v zozname speakrov nečakal je určite Marián Jelínek, bývalý hokejový kouč. Pozrel som sa ale bližšie na to, čomu sa momentálne venuje a jeho zaradenie do eventu mi začalo dávať zmysel. Marián totiž začal zúročovať roky skúseností s vedením hokejových tímov a momentálne sa venuje školeniam vrcholových biznismenov.

 

Doobeda sa bude konať aj spomínaný Startup Summit Pitch. Predstaviť sa tu majú top startupy miestnej scény. Tie budú mať k dispozícií 3 minúty na svoj pitch a potom podstúpia trojminútovú grilovačku od poroty. Už samotná možnosť pitchnúť pred tak šťavnatým publikom bude pre startupy skvelé promo. Najlepší vybraný projekt sa môže naviac tešiť na priamy matching s vybranými investormi.

 

Tomáš Čupr

 

Po obede sa budú konať dve panelové diskusie. V prvej budú diskutovať investori na tému financovania startupov. Dozvieme sa tu, ako funguje rizikový kapitál, kedy je do startupu vhodné investovať a na čo si je treba dať pri investícií pozor. Neskôr sa bude konať Founders panel, kde budú úspešní foundri diskutovať o tom, ako sa dostať ako startup do korporácie. Zúčastnia sa tu esá ako Tomáš Čupr, zakladateľ projektov Slevomat.cz, DameJidlo.cz a Rohlik.cz.

 

Celým eventom nás prevedie skúsený moderátor a spoluvlastník DVTV Martin Veselovský, ktorý pozýva v tomto videu.

 

Martin Veselovský

 

Marketingovo výborne zvládnutý event, ktorý sa uskutoční v pekných priestoroch a kde sa organizátorom podarilo pritiahnúť zaujímavé osobnosti. Všetko je to veľmi pekné a sexi. To tak ale obvykle býva. Aký je teda dôvod, prečo sa oplatí stráviť tento štvrtok na Summite? Vidím hodnotu v konkrétnosti jeho zámeru. Speakri z rôznymi backgroundmi budú ľudom ukazovať, ako sa naučiť flexibilite. Na nej je založený biznis život a od nej do značnej miery závisí, či svoj projekt privediete tam kde chcete alebo ho radšej zakopete pod čiernu zem.  

 

Kompletné info o podujatí nájdete tu a samozrejme sa môžete tešiť na náš report.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech