Iba šesť minút denne dokáže zmeniť celý deň

  • SAVERS je skupina šiestich jednoduchých cvičení, ktoré ti zaberú iba šesť minút a dokážu zmeniť tvoj život k lepšiemu. Stačí ak si na ne každé ráno nájdeš malú chvíľku času ešte predtým, než sa rozbehneš hlavou vpred do ďalšieho rušného a ťažkého dňa.
af20042c0027ebf424a1489692cb8511
  • SAVERS je skupina šiestich jednoduchých cvičení, ktoré ti zaberú iba šesť minút a dokážu zmeniť tvoj život k lepšiemu. Stačí ak si na ne každé ráno nájdeš malú chvíľku času ešte predtým, než sa rozbehneš hlavou vpred do ďalšieho rušného a ťažkého dňa.

Si zaneprázdnený? V dnešnej dobe by sme ťažko našli schopného človeka v produktívnom veku, ktorý nie je. Pozri sa ale na spôsob svojho života a zamysli sa, či sa ti popritom zhone stále darí rásť a napredovať. Nie? Tak potom si pozorne prečítaj tento článok, možno ti pomôže. Nechceš predsa celý život stagnovať na jednom mieste, ale posúvať sa ďalej tak, ako aj každý iný človek. Každý z nás chce predsa napredovať, aby sa stal úspešným. Na dosiahnutie a neskôr udržanie úspechu je treba venovať čas každý deň. Ale ty si zaneprázdnený.

Našťastie existuje spôsob, ktorý ti denne zaberie iba šesť minút a dokáže zmeniť tvoj život k lepšiemu. SAVERS je skupina šiestich cvičení, ktoré dokážu zefektívniť rozvoj a rast každého človeka. Výhodou SAVERS je, že ti na rozdiel od iných cvičení s podobným účelom zaberú iba minimum času. Stačí ak budeš nasledujúce kroky každé ráno opakovať a uvidíš, ako sa tvoj život zmení.

MARIANO DI VAIO IN LUBIAM (1)

 

Minúta č.1 : Ticho (S is for Silence)

Namiesto zhonu, ktorý sa opakuje každé ráno, keď za zvuku budíka vyskočíš s nadávaním z postele, skús prvú minútu nového dňa len tak v tichu presedieť. Iba pokojne seď a skús zhlboka dýchať. Zostaň potichu a skús si vytvoriť ten optimálny stav mysle, ktorý ťa bude sprevádzať po celý zvyšok dňa. Počas tejto rannej minúty absolútneho ticha sa upokojí myseľ a uvoľní telo, čo spôsobí to, že z teba všetko stres opadne.

 

Minúta č.2: Výroky, ktoré ťa motivujú (A is for Affirmations)

Prečítaj si stranu svojich obľúbených výrokov a tvrdení, ktoré ti pripomenú tvoj neobmedzený potenciál, tvoje najdôležitejšie ciele a kroky, ktoré dnes musíš podniknúť aby si ich dosiahol. Prečítanie tvrdení, ktoré pripomínajú tvoje schopnosti ťa dokáže namotivovať. Pripomenutie si vecí, ktoré musíš dnes pre svoje vysnené ciele spraviť ťa nakopne novou energiou a budeš sa vedieť sústrediť na to, čo je najdôležitejšie, aby si spravil pokrok.

Minúta č.3: Predstav si, že si dosiahol svoje ciele ( V is for Visualization)

Zavri oči a predstav si, ako to bude vyzerať, keď jedného dňa dosiahneš to, po čom túžiš. Predstav si ten úspech, radosť a všetky tie pozitívne pocity, ktoré prídu s tvojim veľkým víťazstvom. To, že si predstavíš ideálnu situáciu dosiahnutia úspechu v tebe zvyšuje vieru, že sú tvoje ciele uskutočniteľné. Musíš veriť, že sa ti to jedného dňa naozaj podarí.

 

Minúta č.4: Cvičenie (E is for Exercise)

Postav sa z postele a trochu sa rozhýb. Tých 60 sekúnd úplne stačí na to, aby sa ti zvýšil prietok krvi v tele a dostalo viac kyslíku do mozgu. Kľudne si sprav pár klikov či drepov. Dôležité je, aby narástla srdcová frekvencia, výroba energie a zvýšila sa tvoja schopnosť byť sústredený, čulý a pripravený na nový deň.

80f70dc78f867c34acd57ac574ca6629

 

Minúta č.5: Čítanie (R is for Reading)

Vezmi si zo self-help kníh, ktorú práve čítaš a prečítaj si jednu alebo dve strany. Nauč sa niečo nové, niečo čo môžeš využiť počas náročného dňa, ktorý ťa čaká, niečo, čo zlepší tvoje výsledky v práci či vo vzťahoch. Objav niečo nové, čo ti pomôže lepšie myslieť, niečo vďaka čomu sa budeš lepšie cítiť a vďaka čomu aj lepšie prežiješ deň, ktorý ťa čaká.

Minúta č.6: Sprav si pár poznámok (S is for scribing)

Vytiahni svoj zápisník a využi túto minútu na napísanie pár jednoduchých poznámok. Napíš niečo, za čo si vďačný, potom napíš niečo na čo si hrdý a nakoniec niekoľko výsledkov, ktoré si odhodlaný dnes dosiahnuť. Tým, že si spravíš pár takýchto jednoduchých poznámok vytvoríš pre seba motiváciu, ktorú budeš počas celého dňa potrebovať.

26-hipster-writer.w529.h352.2x

Zdroj: www.entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech