Inžinieri z Google vytvorili rozhranie na prepojenie USB zariadení priamo na Web

  • Je tu nový typ USB zariadenia, ktoré môžeš pripojiť priamo na web.
17182400279_0b0da5cdbc_o_USB-C-1200x600
  • Je tu nový typ USB zariadenia, ktoré môžeš pripojiť priamo na web.

Dvaja inžinieri z Google predstavili nové API s názvom WebUSB, ktoré umožní USB zariadeniam pripojiť sa priamo na Web. API nie je pre USB kľúče, ale pre iné periférie, ako klávesnice či rôzne IoT vynálezy. Taktiež nie je cieľom vylepšený prenos súborov. Je to o bezpečnom pripojení hardvéru k webu bez potreby priradenej platformy.

17182400279_0b0da5cdbc_o_USB-C-1200x600

Výrobcovia API hardvéru budú mať možnosť  vytvoriť multiplatformové Javascript SDK pre svoje zariadenia. Na rozdiel od terajšej situácie, kedy sa rozhrania vytvárajú len pre dostatočne populárne zariadenia, si bude môcť vytvoriť vlastné upravené rozhranie každý.

Inžinieri sa tak isto zamerali aj na bezpečnosť. USB zariadenie a počítač si dôverujú defaultne, takže tam musí byť aj poistka pre vaše dáta. Na to vymysleli tzv. Cross-Origin Resource Sharing, ktorý zabraňuje webovým stránkam požadovať dáta z hocičoho iného ako tej konkrétneho rozhrania.

To znamená, že by web stránka nikdy nemohla používať USB zariadenie na prístup k vášmu počítaču alebo akémukoľvek súboru, ktorý je na danom USB.

usb

Našťastie bolo API dizajnované tak, aby bolo spätne kompatibilné, čo umožňuje developerovm vdýchnuť nový vzduch do starých periférií. Ak si chcete pozrieť celú WebUSB codebase, všetko potrebné nájdete na GitHub-e.

Zdroj, obrázky: thenextweb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK