Jack Dorsey z Twitteru je veľký pán: Zamestnancom prenechal stovky miliónov dolárov!

  • Jacka Dorseyho máme radi. Je to proste frajer. A dokázal to znova.
image_1445610919.jpeg
  • Jacka Dorseyho máme radi. Je to proste frajer. A dokázal to znova.

 

Jack Dorsey dnes na svojom Twitteri oznámil nečakanú novinku – až tretinu svojich akcií odovzdal zamestnancom!

Okej, možno to bol premyslený krok, ľudia v Twitteri potrebujú pozdvihnúť morálku, firma totiž prechádza v poslednom období masívnymi zmenami – a to vrátane návratu Jacka na vedúcu pozíciu. Zamestnanci technologických gigantov očakávajú niečo viac, ako len dobré platy a akcie Twitteru sú niečo, čo ich motivácií bez pochybností pomôže. 

 

 

„Radšej budem menšou súčasťou niečoho veľkého, ako väčšou časťou niečoho malého. Verím tomu, že môžeme urobiť Twitter veľkým,“ doplnil Jack na svojom twitter účte.

Tretina jeho akcií znamená presne 1% firmy, zvyšné 2% si zatiaľ Jack necháva. Hodnota Twitteru sa na trhoch pohybovala okolo 20 miliard dolárov. To znamená, že Jackov odhadovaný zostávajúci podiel má hodnotu okolo 394 miliónov dolárov a svojim zamestnancom práve rozdal 197 miliónov dolárov. A to ešte niektorí tvrdia, že Twitter je nedocenený!

 

 

Jack sa o peniaze nemusí báť, okrem Twitteru vlastní aj 24,4% akcií spoločnosti Square, ktorej hodnota sa tiež pohybuje v radoch miliard. Aj v Square však nenechal svoje akcie ležať a dokázal, že nevídané veci sú jeho doménou. Časť akcií vrazil do svojej nadácie Start Small foundation, ktorá pomáhala financovať podnikateľov zameraných na pomoc menšinám.

 

V Twitteri to v týchto chvíľach žije a všetci sú nadšení. Na developerskej konferencií nedávno predstavili celú radu nových nástrojov a produktov. Twitter tiež dávnejšie predstavil novú službu Moments, ktorá vytvára spravodajstvo z populárnych vecí na Twitteri. Jackov krok môže nakopnúť firmu ešte viac, priliať do zamestnancov nové raketové palivo. A my sa tešíme, čo to prinesie.

Skvelé gesto, Jack!

 

zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech