Je PowerCoffee len dobre spravený marketingový produkt, alebo skutočne dobrá káva?

  • Vážne je PowerCoffee tak dobrá, ako ju Dušan Plichta prezentuje? Rozhodol som sa zistiť to.
image_1447666938.jpeg
  • Vážne je PowerCoffee tak dobrá, ako ju Dušan Plichta prezentuje? Rozhodol som sa zistiť to.

 

Nikdy som nebol fanúšikom kávy. Až na jednu noc pred skúškou, keď som zrejme pokoril svetový rekord, som nemal kávu viac ako päťkrát v živote.  Môj prvý kontakt so značkou PowerCoffee prišiel niekedy minulý rok. Znelo to dobre, spaľovanie tuku, brutálne nakopnutie energie, dobre že Dušan nespomenul, že káva za teba umyje riady. Až príliš dobré, aby to bola pravda. Preto som sa rozhodol pre menší prieskum.

 

 

Začal som sa zaujímať, či je naozaj PowerCoffee s maslom a kokosovým olejom taká účinná, ako sama o sebe tvrdí. Niečo mi tam celú dobu nesedelo. A problém sa podľa mojich očakávaní našiel. Káva jednoducho obsahuje príliš veľa tuku. 

PowerCoffee, alebo aj americká Bulletproof Coffee, je častým terčom hejtu. Niečím je to akoby pochopiteľné. Prečo by niekto, kto chce stratiť telesný tuk, mal piť miesto 50 kcal kávy zrazu 400 kcal kávu? Pre niekoho, kto nemá svoje príjmy nutrientov pod kontrolou, môže byť pitie takejto kávy problémom. Mnohí z nás už vyrástli z rozprávok o tom, aký je tuk škodlivý a akí sme z neho tuční. No neznamená to, že môžeme vystreliť svoj príjem tukov na stovky gramov denne. A len samotná káva obsahuje cca. 50 gramov. 

Ale! Ak poznáš základy zdravej výživy, určite si počul o ketóze. Poviem to narovinu. PowerCoffee s maslom a kokosovým olejom má zmysel pre človeka, ktorý žije zdravo. Ktorý minimalizuje príjem sacharidov a preferuje zdravé tuky. Ak si postrážiš množstvo tukov a nebudeš sa prežierať nezmyslami (čo by si sa nemal tak či tak), PowerCoffee je jednoducho pecka. A takýmto životom by sme napokon mali žiť všetci.

 

 

Mimo toho si však môžeš pripraviť PowerCoffee ako úplne bežnú kávu. Som laik, no ešte som nikoho nepočul spochybniť kvalitu Dušanovej kávy. S bežnou „kávou“ neporovnateľné. 

Pred časom som sa dostal s touto kávou prvýkrát do reálneho kontaktu. Ako „nekávopič“ som jeden deň fakt nutne potreboval nakopnúť, preto som dal káve prvú a poslednú šancu. Bola fantastická. Pridal som kokosový olej a maslo, škoricu a kakao. Útlm bol preč. Odvtedy pijem Dušanovu kávu spolu s kolegami každý pracovný deň. To, či má vplyv pri mojej aktuálnej snahe zhadzovať tuk neviem, v každom prípade si príjem tukov a sacharidov pomocou Foodlogicu strážim a zatiaľ som na dobrej ceste. 

 

 

PowerCoffee nie je žiadny zázrak. Je to len kvalitná káva s výborným pomerom k cene. Dušanovi Plichtovi sa navyše podarilo spraviť zo svojej kávy brand. Je to človek, ktorý svojim produktom a zdravým životným štýlom skutočne žije, čo sa zákonite pozitívne prejavilo na jeho biznise.

Výborný marketing výborného produktu. A v neposlednom rade slovenská značka. Takým budeme v Startitup vždy fandiť. Len tak ďalej!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK