Jedlo v McDonald’s si už čoskoro objednáš aj prostredníctvom dotykového kiosku

  • Dotykové kiosky majú nahradiť objednávanie pri pokladni
  • Znížia odpad a presunú zamestnancov do kuchyne
  • Už viac nebudeš musieť čakať v rade
  • Dotykové kiosky majú nahradiť objednávanie pri pokladni
  • Znížia odpad a presunú zamestnancov do kuchyne
  • Už viac nebudeš musieť čakať v rade

Americký reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s si aj na Slovensku získal veľké množstvo fanúšikov. Hamburgery z dielne kalifornskej firmy si môžeme vychutnať už od roku 1995, kedy tu otvorili svoju úplne prvú pobočku v Banskej Bystrici. O rok neskôr prišla ďalšia v Bratislave na Námestí SNP.

Odvtedy k veľkým zmenám v prevádzkach nedošlo a okrem pár obmien v menu, zákazníci vždy vedeli, čo môžu od reštaurácie očakávať. Avšak McDonald’s taký, aký ho poznáme, bude už čoskoro minulosťou. Firma plánuje na Slovensko priniesť úplne nový štýl objednávania. Dlhé čakania v radách pri pokladniach vystriedajú samoobslužné kiosky, kde si každý môže zadať objednávku.

„V roku 2019 bude pre nás na Slovensku kľúčové úspešné zavedenie nového – moderného konceptu reštaurácií. Bude to postupný a dlhodobý proces,“ informáciu potvrdil pre portál Trend.sk generálny riaditeľ McDonald’s Tomáš Rogacz.

Displeje so sebou prinesú hneď niekoľko zmien. Zákazník si vyberie, o aké jedlo má záujem a zamestnanci prevádzky mu ho pripravia priamo na mieru. Všetko dostaneš čerstvé a okrem lepšej chuti sa tak zníži aj odpad. V súčasnosti totiž sieť pripravuje jedlá dopredu a pokiaľ sa do 10 minút neminú, väčšinou skončia v koši. Zamestnanci, ktorí obsluhovali pokladne, budú po novom pomáhať v kuchyni, takže sa nemusíš obávať, že by príprava bola príliš pomalá.

Takýto systém objednávania funguje už aj u našich susedov v Rakúsku či v Česku. Napríklad v Prahe sa s ním zákazníci stretávajú už od roku 2016.

Samoobslužný kiosk je v podstate veľký tablet, kde budeš priamo pred sebou vidieť ponuku všetkých jedál. Podľa vlastnej chuti si na ňom môžeš vybrať akýkoľvek produkt z ponuky. Zaplatiť môžeš priamo v kiosku, ktorý ti následne vydá potvrdenku, ktorú ukážeš pri výdaji jedla. Platiť môžeš aj v hotovosti, pri pulte. Keď uvidíš na displeji nad pultom číslo svojej objednávky, tvoje jedlo je hotové.

Zdroj: Trend.sk  idnes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech