Jedným klikom môžeš pomôcť tvojej obľúbenej neziskovke získať tisíce eur

  • Neziskové organizácie robia v našej spoločnosti veľký kus roboty
  • Teraz im môžeš významným spôsobom pomôcť aj ty
  • Stačí, ak dáš svojmu favoritovi hlas v online hlasovaní
oz
Slovenský Skauting/ObcianskeZdruzenieZelenaDetom
  • Neziskové organizácie robia v našej spoločnosti veľký kus roboty
  • Teraz im môžeš významným spôsobom pomôcť aj ty
  • Stačí, ak dáš svojmu favoritovi hlas v online hlasovaní

V poslednom období sa často hovorí o neziskových organizáciách či nadáciách v negatívnom svetle. Ide o celkom nepochopiteľnú situáciu, nakoľko často z vlastných prostriedkov a s málo ľuďmi realizujú projekty, ktoré stoja za pozornosť a ťažíme z nich my všetci. Vie to aj Nadácia Orange, ktorá podporuje jednotlivcov aj organizácie už 19 rokov.

Na Slovensku máme v súčasnosti tisíceho neziskových organizácií. Mnohé z nich fungujú na trhu roky, pričom realizujú užitočné nápady a prispievajú k zlepšeniu vzájomných vzťahov či k pozitívnemu dianiu v komunite. Zároveň nachádzajú riešenia na spoločenské i sociálne problémy a celkovo tak zvyšujú kvalitu života nás všetkých.

Aj napriek tomu, že mnoho ľudí často aj nevedome ich aktivitu pociťuje, na ich podporu až tak nemyslíme. Teraz im však môžeš jedným tvojim klikom prihrať finančnú injekciu v hodnote aj niekoľkých tisíc eur. Všetko vďaka online hlasovaniu, ktoré končí 24. mája.

Na základe odporúčania hodnotiacich komisií Nadácie Orange sa do užšej nominácie v troch kategóriách – Komunitný rozvoj, Vzdelávanie a Sociálna inklúzia – dostalo 13 organizácií.

Tieto organizácie sa snažia napríkald o vytváranie bezpečného a podnetného prostredia pre deti a mládež, chránia životné prostredie alebo sa snažia o zachovanie našich ľudových tradícií. Taktiež dlhodobo pomáhajú pacientom so sklerózou multiplex, ďalšie pracujú s týranými a sexuálne zneužívanými deťmi, rovnako ako aj s obeťami domáceho násilia. Ďalší z nominantov sa zameriavajú na dlhodobú komplexnú a profesionálnu starostlivosť a sprevádzanie rodín s dieťaťom trpiacim onkologickým ochorením ako aj na profesionálny prínos v oblasti uplatňovania práva na spôsobilosť k právnym úkonom pre ľudí s mentálnym postihnutím.

Pre ocenené organizácie je určená finančná podpora na ďalší rozvoj ich činnosti, a to vo výške 8 000 eur za prvé miesto, 5 000 eur za druhé a 3 000 eur za tretie miesto. Víťazná organizácia v online hlasovaní za Cenu verejnosti získa 2 000 eur.

Víťazov určených hodnotiacimi komisiami v jednotlivých kategóriách, ale aj víťaza Ceny verejnosti a Ceny pre osobnosť za občiansku angažovanosť, budú odhalení na slávnostnom gala večere 28. mája 2018 v Starej tržnici v Bratislave. Ak chceš pomôcť tvojej obľúbenej organizácii, zahlasuj za ňu TU. Všetky video vizitky jednotlivých nominovaných, nájdeš na Youtube kanáli Orange.

Článok vznikol v spolupráci s Nadáciou Orange.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK