Jeep predstavil svoj prvý elektrický bicykel v histórii, s ktorým si užiješ poriadny offroad

  • Jeep predstavil nový e-bike v spolupráci s firmou QuietKat
  • Podľa slov samotných výrobcov ide o vôbec najkomplexnejší a najschopnejší elektrický terénny bicykel, ktorý môžeš na trhu kúpiť
 srcset
jeepe-bike.com
  • Jeep predstavil nový e-bike v spolupráci s firmou QuietKat
  • Podľa slov samotných výrobcov ide o vôbec najkomplexnejší a najschopnejší elektrický terénny bicykel, ktorý môžeš na trhu kúpiť

Filozofia automobiliek sa mení a z výrobcov automobilov sa v 21. storočí pomaly stávajú firmy, ktoré poskytujú technické a inteligentné riešenia pre mobilitu ľudí a čoraz častejšie môžeme byť svedkami toho, že veľké automobilky investujú do vývoja elektronických bicyklov či skútrov. 

Výnimkou nie je ani koncern Fiat Chrysler Automobiles, ktorý vlastní aj značku Jeep, a predstavil vôbec prvý Jeep na dvoch kolesách v podobe e-biku, s ktorým zažiješ poriadne offroad dobrodružstvo. 

Jeep vytvoril svoj bicykel v spolupráci so spoločnosťou QuietKat, ktorá sa zameriava práve na výrobu e-bikov. V ich najnovšom produkte sa skrýva 750 W motor, s ktorým na jedno nabitie dokážete zvládnuť až 64 kilometrov. 

zdroj: jeepe-bike.com

Bicykel bude predávaný so 4,8 palcovými pneumatikami, s ktorými zvládne skutočne každý terén a to aj s pomocou odpruženia Fire-Link. 

Samotný dizajn bicykla mohli diváci ako prví vidieť v reklame automobilky počas tohtoročného Super Bowlu, v ktorej vystupoval herec Bill Murray. Väčšina novinárov a divákov dokonca zhodnotila reklamu od Jeepu, ako jednu z najvtipnejších tento rok. 

 

Jeep e-bike sa do predaja dostane až v júni 2020. Jeho cena zatiaľ stanovená nebola, no môžeme ju odvodiť od cien ďalších elektronických bicyklov spoločnosti QuietKat. Ich cena sa začína na úrovni 2 700 dolárov, no niektoré modely kúpiš aj za 6 700 dolárov. 

Ak by si o tento elektronický bicykel od Jeepu mal záujem a nechceš čakať až do júna na oficiálnu cenu, môžeš si Jeep e – bike Super 73 R-series predobjednať do konca februára a ušetriť tak 500 dolárov. 


Zdroje: uncrate.com, gearpatrol.com, jeepe-bike.com

Najnovšie video