Jeep predstavil svoj prvý elektrický bicykel v histórii, s ktorým si užiješ poriadny offroad

  • Jeep predstavil nový e-bike v spolupráci s firmou QuietKat
  • Podľa slov samotných výrobcov ide o vôbec najkomplexnejší a najschopnejší elektrický terénny bicykel, ktorý môžeš na trhu kúpiť
jeepe-bike.com
  • Jeep predstavil nový e-bike v spolupráci s firmou QuietKat
  • Podľa slov samotných výrobcov ide o vôbec najkomplexnejší a najschopnejší elektrický terénny bicykel, ktorý môžeš na trhu kúpiť

Filozofia automobiliek sa mení a z výrobcov automobilov sa v 21. storočí pomaly stávajú firmy, ktoré poskytujú technické a inteligentné riešenia pre mobilitu ľudí a čoraz častejšie môžeme byť svedkami toho, že veľké automobilky investujú do vývoja elektronických bicyklov či skútrov. 

Výnimkou nie je ani koncern Fiat Chrysler Automobiles, ktorý vlastní aj značku Jeep (vrátane Jeep Wrangler), a predstavil vôbec prvý Jeep na dvoch kolesách v podobe e-biku, s ktorým zažiješ poriadne offroad dobrodružstvo. 

Jeep vytvoril svoj bicykel v spolupráci so spoločnosťou QuietKat, ktorá sa zameriava práve na výrobu e-bikov. V ich najnovšom produkte sa skrýva 750 W motor, s ktorým na jedno nabitie dokážete zvládnuť až 64 kilometrov. 

zdroj: jeepe-bike.com

Bicykel bude predávaný so 4,8 palcovými pneumatikami, s ktorými zvládne skutočne každý terén a to aj s pomocou odpruženia Fire-Link. 

Samotný dizajn bicykla mohli diváci ako prví vidieť v reklame automobilky počas tohtoročného Super Bowlu, v ktorej vystupoval herec Bill Murray. Väčšina novinárov a divákov dokonca zhodnotila reklamu od Jeepu, ako jednu z najvtipnejších tento rok. 

 

Jeep e-bike sa do predaja dostane až v júni 2020. Jeho cena zatiaľ stanovená nebola, no môžeme ju odvodiť od cien ďalších elektronických bicyklov spoločnosti QuietKat. Ich cena sa začína na úrovni 2 700 dolárov, no niektoré modely kúpiš aj za 6 700 dolárov. 

Ak by si o tento elektronický bicykel od Jeepu mal záujem a nechceš čakať až do júna na oficiálnu cenu, môžeš si Jeep e – bike Super 73 R-series predobjednať do konca februára a ušetriť tak 500 dolárov. 

Zdroje: uncrate.com, gearpatrol.com, jeepe-bike.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK