Jeff Bezos to myslí s letmi do vesmíru naozaj vážne

  • Vesmírne preteky majú ďalšieho vážneho účastníka. Stal sa ním Jeff Bezos a program Blue Origin, ktorý by sa už tento rok mal pustiť do testovacích letov.
image_1428481189.jpeg
  • Vesmírne preteky majú ďalšieho vážneho účastníka. Stal sa ním Jeff Bezos a program Blue Origin, ktorý by sa už tento rok mal pustiť do testovacích letov.

 

Týmto krokom sa Jeff Bezos pripojil k ďalším vizionárom, ako sú Elon Musk a Richard Branson, ktorý už nejaký ten čas súťažia v tom, kto bude ako prvý prevádzkovať komerčné lety do vesmíru. Teraz im však pribudla vážna konkurencia v podobe Blue Origin. Vlastníkom vesmírnej spoločnosti Blue Origin je súčasný CEO Amazonu Jeff Bezos, ktorý vyhlásil, že prvé skúšobné lety by mali prebehnúť ešte tento rok. Testy by mali prebiehať na vesmírnej lodi New Shepard, ktoré pojme troch cestujúcich a lietať by mala vo výške 100km na zemou. Okrem toho by mala byť loď aj plne naložená nákladom, ktorý bude simulovať materiál, ktorý by mala loď v budúcnosti prepravovať na ceste vesmírom.

 

 

Skúšobné lety by mali prebiehať v blízkosti sídla Blou Origin v El Paso, ktoré sa nachádza v americkom Texase. Prezident Blue Origin, ktorým je Rob Meyerson, vyhlásil, že jeho spoločnosť už dokončila vývoj rakiet, ktoré by mali pohánať ich vesmírnu loď. Teraz nastáva fáza, kedy budú rakety skompletizované s loďou a následne príde na rad nespočetné množstvo testov. Zaujímavosťou je, že rakety Blue Origin by mali mať vertikálny vzlet, ale takisto aj vertikálne pristátie. Meyerson na záver vyhlásil, že kým začne Blue Origin prepravovať skutočných cestujúcich, musí prejsť ešte dlhá cesta a zo začiatku ich letov budú prepravovať iba materiál, pretože na to, aby mohli začať prepravovať ľudí, si potrebujú byť 100% istý.

Konkurencia na poli verených vesmírnych letov sa týmto krokom opäť zväčšila. O tento prielom sa tak snažia spolu už 4 spoločnosti: Virgin Galactic, XCOR Aerospace, SpaceX a Blue Origin.

 

 

 

 

zdroj: VentureBeat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech