Julianna Hložek Grmannová: Diagnostikovali jej rakovinu, no ona zabojovala a dnes je úspešnou biznis ženou

  • S Juliannou Hložek Grmannovou sa život nemaznal – rakovina v predposlednom štádiu jej však paradoxne otvorila novú cestu. Kyslíkové inhalácie absolvovala už počas liečby a dnes je majiteľkou prosperujúceho podniku Oxyslovakia, ktorý sa rôznym kyslíkovým procedúram venuje. O úspešnosti jej projektu dokazuje aj ocenenie podnikateľka Slovenska, ktoré získala vlani.
collageokm
Instagram Oxywater
  • S Juliannou Hložek Grmannovou sa život nemaznal – rakovina v predposlednom štádiu jej však paradoxne otvorila novú cestu. Kyslíkové inhalácie absolvovala už počas liečby a dnes je majiteľkou prosperujúceho podniku Oxyslovakia, ktorý sa rôznym kyslíkovým procedúram venuje. O úspešnosti jej projektu dokazuje aj ocenenie podnikateľka Slovenska, ktoré získala vlani.

Julianna, teba k podnikaniu priviedla vážna choroba. Prečo si sa rozhodla práve po prekonaní náročnej choroby začať podnikať?

Pracovala som pre telekomunikačného operátora, a neskôr ako živnostník s obchodíkmi so šperkami. Avšak po vyliečení som sa jednak cítila ešte slabá a jednak, nech to znie akokoľvek klišovite, som sa od „serióznych“ problémov nedokázala vrátiť k tým „povrchným“, akým výber šperkov či kabeliek je. Okrem toho informácie, ktoré som počas ochorenia dostala a naštudovala, ma totálne posunuli niekam inam a ja som sa osobnú skúsenosť odhodlala posunúť aj verejnosti.

zdroj: Instagram Oxywater

Ty si taký „ukážkový príklad“ toho, ako sa popasovať s chorobou. Čo by si odkázala iným ľuďom, ktorí momentálne prechádzajú podobným obdobím ako ty v minulosti? Čo pokladáš za dôležité?

Rakovina nie je len o psychike, ako sa často démonizuje, ale ani len o tele. Jedno nejestvuje bez druhého. Niekedy je naozaj štartérom psychika, a ta sa prejaví potom aj na fyzickom tele. Inokedy naozaj to „obyčajné“ zanedbanie tela – zlá strava, nedostatočná výživa, nešportovanie, nedostatok pohybu v prírode privodí onkologické ochorenie- a je automatické, že potom prichádzajú otázky, negativita, beznádej, popieranie skutočnosti a to sa prejaví aj na psychike. Je to taký kruh, a je naša povinnosť nezanedbávať všetky tieto oblasti.

Musíme byť v rovnováhe, neupínať sa len na jednostranné rady – ješ málo ovocia, alebo piješ málo zeleninových štiav alebo zas opačne – to sa ti stalo preto, že nerobíš jógu, nemedituješ alebo si niekomu ublížil. Zlatá stredná cesta je moja rada v prevencii, ale aj vo vážnom ochorení. Nemusíte byť výživovým poradcom na to, aby ste si upratali v hlave medzi záplavou informácií, diét a nastavení stravy vhodnej pre vás. Používajte zdravý rozum, a obklopte sa ľuďmi, ktorí vás na to navedú, ukážu, ako vnímať svoje telo, lebo naozaj nie sme všetci rovnakí, aj keď to tak zvonka vyzerá. :)

Veľa mojich spolupacientov bralo iba klasickú liečbu, a neskúšalo- ani nemalo chuť hľadať – nič iné. Iní zase odmietli klasickú liečbu a upli sa iba na alternatívu. Ja nie som typ človeka, pre ktorého sú veci iba biele alebo iba čierne. Som ochotná riskovať iba do miery môjho zdravého úsudku. Vyskúšala som takmer všetko, preto sa dnes ľudia na mňa obracajú s dôverou po radu, lebo ja som si to nenačítala, ja som si to prešla osobne.

Verte, že ak ste typ, ktorý rád žije, a povedia vám – mate rakovinu- nájdete sami v sebe obrovskú silu, až vás to prekvapí. Ja som ju našla, hoci som mala už predposledné štádium rakoviny. A aj keď sa hovorí, že rakovina nebolí, platí to len o začiatočných štádiách. Potom už bolí tak ukrutne, že tú silu a vieru nájdete práve vtedy. No a okrem sily ešte nesmiem opomenúť šťastie. V to ešte stále verím. A verím aj, že si ho môžeme privolať, len musíme byť vytrvalí. Vlastne u mňa má šťastie skôr synonymum vytrvalosť.

zdroj: Instagram Oxywater

Tvoja firma Oxyslovakia sa sústreďuje na liečbu kyslíkom. Môžeš nám prezradiť viac – v akej forme tento kyslík môžeme v Oxyslovakia prijímať? Aké všetky služby s kyslíkom si u vás zákazníci môžu dopriať?

Pri hľadaní alternatív počas klasickej liečby som narazila aj na kyslík a na jeho, pre mňa neuveriteľné účinky. Samozrejme, nehovorím o kyslíku, ktorého je v ovzduší 21%, ale o koncentrovanom, 95-98% kyslíku. Taký podávame pri inhaláciách v Oxyslovakia už viac než 8 rokov. Silne koncentrovaný kyslík pôsobí ako protizápalová látka (antiseptikum). Okrem priamych inhalácií ho využívame v Oxyslovakia na zrýchlenie účinnosti ostatných procedúr, napr. pri chudnutí, zrýchlení toku lymfy, pri aplikáciách magnetickej deky, na regeneráciu pri rôznych úrazoch či ochoreniach.

Najobľúbenejšie je však kyslíkové ošetrenie pleti, naša zdravotná sestra je už absolútna profesionálka a vpravenie takto silného kyslíka do pleti spolu s ostatnými kozmetickými zložkami je zázrak, ktorého výsledky si po hodinke ošetrenia môžete hneď uvidieť, je to neskutočný anti-agening. Základ, s ktorým som mala najväčšiu osobnú skúsenosť pri ochorení sú inhalácie. Generujeme 5 x silnejší kyslík, je vyčistený, ionizovaný, a prechádza do takzvaných aróma staníc, kde sú vo vode prímesi bio olejov na želanie. Jediné, čo musí urobiť klient, je správne dýchať.

Prečo nám nestačí kyslík, ktorý dýchame?

Momentálne má drvivá väčšina ľudí jemne znížený obsah kyslíka v krvi, ktorý by mal byť ale štandardný. Ani nevieme, čomu to pripísať, či životu v meste a smogu, nesprávnemu plytkému dýchaniu, alebo stresu? Či skôr cvičeniu v uzavretých priestoroch, iba klimatizovaných priestoroch fitness centier? Možno áno, veľmi veľa trénerov a profesionálnych športovcov ho má znížený, a je známe, že športovci pri výkonoch spaľujú viac kyslíka.

Pri liečbe chorôb sa populácia delí na dve skupiny – jedna odmieta akúkoľvek inú liečbu ako je medicínska druhá naopak víta aj alternatívne spôsoby. S akými názormi sa v tejto súvislosti na tvoj biznis stretávaš? Stretla si sa aj s názorom, že tvoj biznis je len šarlatánstvo a nemôže ťažko chorému človeku pomôcť?

Pred rokmi, keď sme začínali, sme sa často stretávali s názorom, že ide len o biznis, dokonca o biznis so „vzduchom“,avšak situácia sa zmenila. Jednak naši klienti šíria svoje dobré skúsenosti, jednak už aj iné centrá pridali do svojich portfólií inhalácie, či okysličenia pleti . Niekedy nám klientov posielajú aj lekári, bez toho, aby nás poznali, za túto osvetu som vďačná. Myslím však, že pojem „biznis a šarlatánstvo“ sa vytratil aj po naštudovaní cenníka v našom centre. Druhá najnavštevovanejšia záložka na www.oxyslovakia.com je cenník, a keď ľudia vidia, že inhaluje sa u nás za 6,30 €, pochopia, že z toho biznis nevytrieskate. :)

zdroj: Instagram Oxywater

Na trhu už máme aj Oxywater – kyslíkovú vodu. Môžeš nám povedať viac o benefitoch tohto nápoja?

Vo svete sa trend obohatenia vody, kozmetických prípravkov a rôznych iných výrobkov rozmáha, opäť objavujeme jeho benefity. Kým sme zdraví, zaujímame sa len o tie jeho estetické benefity, ako náhle sa nám zdravie troška zhorší, tak už aj o jeho zdravotné účinky. Ďalším, pre mňa akoby aj logickým vyústením práce s kyslíkom, bol aj vznik značky Oxywater. Dovtedy, kým moji partneri z Čiech ukončili patentové riadenie, som si vodu okysličovala sama, ako súčasť terapie ionizovaným kyslíkom. Ale ešte aj dnes mi človek neznalý technologických postupov posmešne povie: Veď to si aj ja môžem doma robiť, keď si kúpim „bombu“… Predtým som pracne vysvetľovala, dnes už na takéto múdrosti len s úsmevom odpoviem- jasné, v pohode, „navarte si“. :)

Slovenská značka Oxywater prináša úžasné osvieženie čistou energiou, bez kofeínu, cukru, taurinu, sladidiel, musíte mať však radi chuť čistej vody- kyslík totiž ani netvorí bublinky chuť ani vôňu. Ale aj pre tých klientov, hlavne mladých, čo už žiaľ chuť čistej vody ani nepoznajú, je tu ochutená Oxywater. Znova sme zariskovali, a priniesli„ochutenú „ Oxywater, avšak iba vôňou, bez akejkoľvek formy cukru, a hlavne akéhokoľvek umelého sladidla. Podľa rešeršu na  našom trhu neexistuje  „ochutený“ nápoj bez „ochutenia“ cukrom alebo sladidlami, pričom tieto „light“ verzie majú obrovské množstvá dvoch až troch sladidiel. Dokonca bola Oxywater vyskúšaná pri začatí bolesti hrdla. S veľkým ohlasom sa stretla Oxywater aj u priaznivcov kávy. Začali si ku káve dávať Oxywater, a prišlo aj žiadané osvieženie. My dopĺňame iba – neprehĺtať Oxywater po káve iba tak, ale si popreplachovať ústnu dutinu pred prehltnutím, odstráni ten jemný, povrchový povlak na zuboch, ak vám vadí.

zdroj: Instagram Oxywater

Podnikanie je namáhavé, stresujúce a časovo náročné. Ako sa dokážeš pasovať so všetkými problémami, ktoré so sebou prináša? Čo ti pomáha?

Ja mam v krvi veľmi veľa pracovať, napĺňa ma to. Aj keď som v minulosti bývala zamestnaná, klienti si ma mýlili s majiteľmi, neverili, že niekto, kto nie je majiteľom, dokáže mat taký klientsky prístup a pracovať s takým nasadením. Mňa podnikanie nestresuje, a to, že rozumiem produktu a je tak inovatívnym na trhu, ma akoby ochraňuje pred vyhorením. A mám na to aj svoje metódy, ale všetky neprezradím, neostalo by mi potom na prednáškovú činnosť. :) 

zdroj: archív Julianny Hložek Grmannovej

Čo by si odporučila ľuďom na Slovensku, ktorí možno aj majú podnikateľský nápad, no boja sa do toho ísť?

Dnes je doba neobmedzených možností zvlášť, ak chcete priniesť niečo inovatívne, treba si urobiť prieskum, či to už niekto iný nepriniesol. Myslím, že každého začínajúceho podnikateľa prekvapí niečo iné, spoločným menovateľom sú však peniaze na investície nielen do výroby, ale aj do marketingu a reklamy. Keby som do reklamy dokázala investovať viac, boli by sme niekde inde s edukáciou klientely. Lebo pri vytváraní úplne nového odvetvia na trhu to nie je len o reklame, či obale, ale o vzdelávaní klienta. On nemá odkiaľ vedieť, prečo si má každý deň dať jednu Oxywater v rámci jeho pitného režimu, nikdy sa s ničím takým nestretol.

Ak idete podnikať napríklad s ďalšou proteínovou tyčinkou na trhu, v odvetví, ktoré už je zavedené, všetci už vedia, prečo si ju idú kúpiť, potrebujete už len buď totálne bombastický obal, rapídne nízku cenu, alebo odlišnú chuť. Kalkulácia s lojalitou Slovákov k slovenskej značke sa nie vždy vypláca. Závisť je ešte stále vyššia ako vedomie, že to, čo tu máme pod nosom, im môže zlepšiť kvalitu života. Ocenenie od štátnej agentúry – Podnikateľka Slovenska – ma zase ale utvrdilo v tom, že podnikanie má zmysel aj v našej krajine, a verím, že toto ocenenie zvýši našu dôveryhodnosť v očiach zahraničných partnerov.

Ďakujem krásne za rozhovor a na zdravie s Oxywater. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech