Kam skryť cennosti na dovolenke? Toto by vám nenapadlo

  • Vravieva sa: čím menej vecí si na dovolenku vezmete, tým lepšie.
  • Nielenže tým odľahčíte kufor alebo batoh, zmenšujete tiež riziko, že niektoré z nich stratíte, prípadne vám ich ukradnú.
  • Niekedy však nie je iná možnosť a na dovolenku si potrebujete vziať aj cennosti. Poradíme vám tajné skrýše, ktoré zlodeji tak ľahko neobjavia.
Cover-plain
Onlia
  • Vravieva sa: čím menej vecí si na dovolenku vezmete, tým lepšie.
  • Nielenže tým odľahčíte kufor alebo batoh, zmenšujete tiež riziko, že niektoré z nich stratíte, prípadne vám ich ukradnú.
  • Niekedy však nie je iná možnosť a na dovolenku si potrebujete vziať aj cennosti. Poradíme vám tajné skrýše, ktoré zlodeji tak ľahko neobjavia.

Najlepšia skrýša je priamo na vás

Najspoľahlivejšou skrýšou cenností a drobných predmetov je práve vaše telo. Pokiaľ potrebujete pri sebe držať napríklad väčšiu hotovosť, máte na výber z rôznych prispôsobených nátelníkov s tajnými vreckami, ktoré budete mať stále „na očiach“. Takisto tam môžete ukryť doklady – najmä občiansky preukaz alebo iný doklad totožnosti, ktorý by ste mali mať vždy pri sebe. Okrem toho si tesne pred odchodom urobte ich kópie, ktoré môžete uschovať v hoteli (najlepšie v sejfe), prípadne v aute (v uzamykateľnej priehradke).

Skrýše sa však nachádzajú aj v častiach oblečenia, ktoré máte pravdepodobne na sebe každý deň. Cennosti môžete ukryť napríklad medzi vonkajšiu a vnútornú vrstvu opasku, alebo si na internete vyhľadajte špeciálny opasok na peniaze. Zároveň ale myslite na to, aby cennosti nedržal pri sebe iba jeden z vás. Ak ich rozdelíte medzi viacerých, opäť znižujete riziko škody pri strate alebo krádeži.

Pre­čí­taj si aj: V horách aj pri mori: Tieto európske kempy musíte vyskúšať

Kam ukryť veci z auta?

Pokiaľ cenné veci nepotrebujete mať so sebou, šikovne ich môžete schovať aj vo vašom aute. Úplne základným pravidlom je cennosti nenechávať na viditeľnom mieste, čo už samo o sebe odláka mnohých zlodejov. Tradičnou skrýšou je koberček pod nohy alebo miesto pod sedadlom, kde sa pohodlne zmestia malé, ale aj objemnejšie veci.

Kam však skryť kľúče od auta? Pochopiteľne, vnútri auta ich nechať nemôžete. Pokiaľ teda nepotrebujete počas dňa cestovať po meste, najlepšie spravíte, ak ich necháte v hotelovom sejfe, prípadne použijete skrýšu na oblečení.

Pokiaľ ide o samotné auto, oplatí sa ho zabezpečiť havarijným poistením. Ideálne spolu s asistenčnými službami, ktoré vám prídu vhod v prípade jeho poškodenia, poruchy a v najhoršom prípade tiež krádeže. Dopoistiť sa môžete pokojne aj z dovolenky, v poisťovni Onlia si to všetko vybavíte online, aj na poslednú chvíľu.

Na dovolenke nezabudnite na poistenie: havarijné a cestovné poistenie či asistenčné služby teraz vybavíte za pár minút online na webe Onlie. Poistiť sa môžete hoci len na pár týždňov alebo niekoľko mesiacov.

 

Na pláži si pomôžte bizarnosťami

Je pochopiteľné, že peniaze, kľúče od hotelovej izby a iné drobnosti si musíte vziať so sebou aj na pláž. V tomto prípade však musíte byť pri ukrývaní vecí ešte obozretnejší. Pomôcť si môžete úplne bežnými vecami, ktoré pre zlodejov nebudú zaujímavé.

Vezmite si prázdny obal z vreckoviek alebo tubu od opaľovacieho krému. Toto sú ideálne skrýše, kde môžete peniaze alebo kľúče uložiť a nikoho na prvý pohľad nenapadne ich prehľadávať. Rovnako vám môžu poslúžiť aj uteráky, obaly z kozmetiky či knižka, ktorú práve čítate. Pokiaľ dovolenkujete s malým dieťaťom, výborný trik je tiež vložiť peniaze, kľúče či telefón priamo do plienky. Málokto totiž naberie odvahu otvárať práve takúto vec.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Onlia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá