Každý, kto chce prácu, si ju zvládne nájsť sám, vyhlásil Sulík. Slovenské pivo zabodovalo na českom festivale (NEWSLETTER)

pjimage (5)
TASR/Jaroslav Novák, Unsplash/Kazeund

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Sulík by zrušil úrady práce, považuje ich za zbytočné. Podľa neho sú v dnešnej dobe mrhaním peňazí. 
  • Českí susedia konečne ocenili naše pivo. Z prestížnej súťaže v Českých Budějoviciach si ceny odniesli slovenské pivá aj cidery.
  • Nový COVID automat farbami pripomína príchod jesene. Čierne okresy zatiaľ nebadať, no tmavo červené pribúdajú každým týždňom. 

Úlohou štátu nie je hľadať ľudom prácu 

Minister hospodárstva dnes vyslovil odvážnu myšlienku. Po rokovaní vlády na tlačovej besede povedal, že si vie v rámci šetrenia predstaviť napríklad zrušenie úradov práce.

O tejto téme však doposiaľ s nikým z koaličných partnerov nehovoril. Tému nadhodil v nadväznosti na aktuálne diskusie o rozpočte na ďalší rok.

Podľa neho je potrebné presadiť aj odvážnejšie návrhy. Výdavky štátu je nutné do budúcna znížiť a vláda by mohla štátny rozpočet na rok 2022 schváliť budúci týždeň. Klesnúť by mal medziročne aj podľa Matoviča na polovicu. 

Škrty chce spraviť v pozíciách, ktoré ľudom hľadajú prácu. Podľa neho sú úrady práce zbytočné, pretože každý si dnes vie vyhľadať prácu na internete.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK