Kočnerova volavka ide sedieť na 21 rokov. Najlepším zamestnávateľom sveta sú Juhokórejčania (NEWSLETTER)

pjimage (8)
TASR/Michal Svítok, Unsplash/Noaa, NASA

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Zsuzsová je oficiálne odsúdená. Najvyšší súd jej udelil 21 ročný trest.
  • Pre tieto spoločnosti sa oplatí pracovať. TOP zamestnávateľov sveta nájdeš aj na Slovensku.
  • Počasie sa brutálne mení. O 20 rokov rokov by sme sa mali priblížiť k podmienkam Balkánu, hovorí klimatológ zo SHMÚ.

Kočnerova volavka ide do väzenia

Najvyšší súd dnes uznal Zsuzsovú za vinnú v prípade vraždy bývalého regionálneho politika Lászlóa Basternáka. Ten bol zastrelený pred desiatimi rokmi a to priamo pred svojim domom.

Zsuzsová, ktorá čelí okrem iného aj obžalobe v prípade vraždy novinára Kuciaka, dnes bola oficiálne odsúdená z podieľania sa na inej vražde. Spoločne s Romanom Ostružlíkom a Vladimírom Mosnárom im bol udelený trest 21 rokov.

Rozhodol o tom dnes Najvyšší súd SR, keď zamietol jej odvolanie v kauze vraždy exprimátora Hurbanova. Podľa prokuratúry Zsuzsová sprostredkovala objednávku vraždy. Rovnakú úlohu mala plniť aj v kauze Kuciak. Všetci obvinení z Kuciakovej vraždy sú teda právoplatne odsúdení za vraždu iného človeka. 

Zvyšnej dvojici odsúdených, ktorá sa dnešného verejného zasadnutia zúčastnila, nariadil najvyšší súd okamžitý výkon trestu. Zsuzsová sa vyhlásenia rozsudku nezúčastnila, požiadala o konanie v jej neprítomnosti. Momentálne sa nachádza vo väzbe v kauze príprav vrážd Maroša Žilinku a Daniela Lipšica, ktorý zastupoval Kuciakových rodičov. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech