KOMENTÁR: Cibulková pôjde zaočkovaná pomáhať zdravotníkom. A robí dobre

cibulková
TASR/Pavol Zachar

Dominika Cibulková si pre seba opäť uchmatla obrovskú mediálnu pozornosť. Nie je to prvýkrát, čo ju vidí a rieši celé Slovensko. Jej fenomenálne úspechy v tenise boli dych vyrážajúce, bojovala s najlepšími a Slovensko lepšiu tenistku nezažilo. Všetci sme na ňu boli hrdí.

Domi však má aj svoju druhú stránku. Tú mediálnu, celebritnú. Na internete je roky aktívna, má rada módu, navštevuje najzaujímavejšie miesta na svete a rada sa fotí. Na tom nie je vôbec nič zlé. Našla sa však skupina ľudí, ktorá ju nenávidí.

Rezort zdravotníctva vyzval Cibulkovú na pomoc v nemocnici: Predbiehať sa v očkovaní je absolútna neúcta voči prvej línii

Dôvody majú rôzne, zväčša krátkozraké a s nádychom nenávisti. Stretnúť sa vo virtuálnom svete môžeš od kritiky jej výzoru, cez závisť z úspechu či peňazí až po to, že ona je panička z Bratislavy. Áno, aj to býva často dôvod na to, aby si našiel kopu nadávok na jej adresu na sociálnej sieti.

Každý influencer má svojich hejterov. Výnimkou nie je ani Dominika a na internetovom pranieri bola už niekoľkokrát. Jej norkový kožuch riešili všetky bulvárne médiá, jej vkus a výrazný štýl mnohým diskutujúcim nedá spať. Vyčítali jej tiež, že nereprezentuje Slovensko v tenise, že si nevie udržať formu, že ide v tenise len po peniazoch a kadečo iné.

Očkovanie je veľmi citlivá téma

Tentokrát to však bolo vážne. Koronakríza sa týka nás všetkých a sme citliví. Ľudia umierajú a všetci chceme koniec pandémie. Očkovanie je cesta, pre bežných ľudí je však vakcína v nedohľadne, nevyzerá to nádejne a zvládnuť zaočkovať krajinu do Veľkej noci je skôr sen našich politikov, ako vízia blízkej reality. No a do toho sa dozvieme, že celebrity sa veselo očkujú spolu so zdravotníkmi, ktorí už melú z posledného.

Cibulková reaguje na škandál s očkovaním. Tvrdí, že o vakcínu požiadala omylom

Prišla chyba, podľa ministerstva zdravotníctva chyba jednotlivca, no pohlo to spoločnosťou natoľko, že sa na bývalú tenistku vytvoril obrovský tlak. Okrem oprávnenej kritiky treba, žiaľ opäť, pripočítať bodyshaming, čistú nenávisť voči jej osobe a dočítaš sa dokonca aj o prianí všetkého najhoršieho, dokonca aj smrti. Mimochodom, ak si nájdeš pár sekúnd, sprav zo sociálnej siete lepšie miesto a takéto komentáre nahlasuj.

Je nechutné, kam až nenávisť na internete môže zájsť. Do tohto všetkého prišlo nemotorné vyjadrenie Cibulkovej, ktoré vyznelo ako nedomyslená výhovorka.

Výhovorky a „omyl“

Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila,“ napísala. Sám musíš uznať, že ak má Dominika televíziu, internet, alebo sa aspoň stýka s ľuďmi, ťažko uveriť tomuto vyjadreniu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova)

Kauza žila svojím životom celý víkend a pridal sa aj rezort zdravotníctva, ktorý ju priamo vyzval, aby prišla pomáhať do nemocnice. A prišiel zázrak.

Ono, vidíš to prakticky každý deň, od politikov, cez celebrity až po predavača v stánku. Je to akoby naša nátura zapierať a klamať do poslednej chvíle, aj keď je už asi všetkým jasné, ktorá bije. Hlavne, aby si si zachoval tvár, i keď práve lacnými výhovorkami a vykrúcačkami ju vlastne strácaš.

Priznala chybu, spravila dobre

Dominika si v dnešnom statuse priznala chybu. Bez servítky a zbytočných rečí výzvu ministerstva prijala, tentokrát reči o „omyle“ vynechala. Pôjde pomáhať do nemocnice, bude dobrovoľníčka. A zároveň dementovala správy, že neplatí odvody. Pretože mnohým prišlo nespravodlivé, že očkovať áno, no dávať peniaze štátu nie. Aj toto bývalá tenistka vysvetlila.

„Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 EUR. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím,“ napísala na Facebooku a Instagrame.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova)

Aj keď so značným oneskorením, ale Dominika si nakoniec priznala chybu. Možno jej pomohla s druhým, spoločensky korektným vyjadrením PR agentúra, možno to tak cítila sama. Výsledok však je, že sa prestala skrývať za lacné výhovorky a zodpovednosť za svoje rozhodnutie prijala. Pochopila, že už neodčiní to, čo spravila, no pokúsi sa spraviť, čo je v jej silách, aby aspoň čiastočne upokojila verejnosť a ukázala, že chce napraviť to, čo sa napraviť dá.

Čo, povedzme si na rovinu, nie je na Slovensku zvykom. Či už sa rozprávame o tituloch za prácu získanú podvodom, papalášizme na najvyšších poschodiach politiky, alebo priznanie si triviálnej chyby pred kolegami v práci.

Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane, aby podporila dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s nebezpečným ochorením,” uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK