LADYBAG: Kabelka, ktorá zahreje aj dobije batériu

  • Andrea Pisarčíková: „Od prvotnej myšlienky po finálny produkt viedla dlhá cesta. Najskôr to bol samozrejme len šialený nápad, ale keď som v ruke držala prvý prototyp kabelky, vedela som, že to musím rozvinúť do finálneho produktu a poskytnúť benefity kabelky i ostatným ženám.“
image_1417255871.jpeg
  • Andrea Pisarčíková: „Od prvotnej myšlienky po finálny produkt viedla dlhá cesta. Najskôr to bol samozrejme len šialený nápad, ale keď som v ruke držala prvý prototyp kabelky, vedela som, že to musím rozvinúť do finálneho produktu a poskytnúť benefity kabelky i ostatným ženám.“

LADYBAG je zrejme jediná kabelka, pri ktorej muži prejavia úprimný záujem o nákup kabelky svojej partnerky a dokonca ľutujú, že kabelky nenosia. Ladybag, totiž svoju majiteľku príjemne zahreje počas chladných dní, a dokonca aj dobije batériu mobilu, či tabletu.

A koho iného hľadať za myšlienkou tejto skvelej kabelky, ako vynaliezavú ženu. Vyhrievaciu kabelku vymyslela Andrea Pisarčíková, a takto ona sama predstavuje svoj produkt. „Každá kabelka Ladybag je vyrobená z pravej kože a obsahuje zabudovaný systém vyhrievacích podušiek, ktorý je možné aktivovať jednoduchým stlačením gombíka ukrytého vo vnútri kabelky. Ďalším stlačením gombíka si môžete vybrať až z troch stupňov ohrievania. Vyhrievanie sa napája z batérie, ktorá je súčasťou kabelky, a ktorá zároveň poskytuje možnosť dobiť si smartfón či tablet prostredníctvom pripojenia USB kábla. Ladybag batéria obsahuje okrem portu pre vyhrievanie i 2 USB porty a port pre napájanie nabíjania. Po vybití treba Ladybag batériu dobiť zo siete použitím adaptéra. Na displeji Ladybag batérie si môžete kontrolovať, koľko energie ešte v batérii ostalo“

Andrea odpovedala aj na ďalšie moje otázky.

Kedy vznikol nápad na vytvorenie vyhrievacej kabelky?

Nápad vznikol zhruba pred rokom, keď som sa snažila nájsť riešenie na večný pocit chladu. Mám doma síce zbierku vyhrievacieho oblečenia, ale všetko je v športovom prevedení (vyrába sa len na lyžovanie poprípade iné športy). Pracujem ako vedúca právneho odboru, a preto väčšinu svojho dňa trávim v elegantnom outfite. Potrebovala som nájsť spôsob, ako sa zahriať kedykoľvek a kdekoľvek to budem potrebovať bez toho, aby som šla na stretnutie s klientom v lyžiarskej bunde ;)

 

Ako dlho ste vyvíjali produkt?       

Produkt prebehol vyše pol roka trvajúcim vývojom, a to nielen po technickej stránke, ale testovali sme i rôzne druhy koží a vylepšovali ich kvalitu, až kým sme sa nedopracovali k finálnemu produktu.

  

Akými zmenami produkt prešiel?

Prvý prototyp bol určený len na vyhrievanie, keďže práve problém chladu som sa najskôr snažila vyriešiť. Nakoľko sa však nikde nepohnem bez svojich mobilných zariadení a často ma trápi ich vybitá batéria, povedala som si, že by mohlo byť fajn využiť batériu, ktorá bola súčasťou kabelky i na dobíjanie elektroniky. Samozrejme sa to jednoduchšie povie ako urobí, takže hľadanie spôsobu, ako tieto dve funkcie spojiť do jedného produktu, zabralo pár mesiacov. Zároveň bolo potrebné tepelne zaizolovať vnútornú časť kabelky, aby sa dámam pri využívaní vyhrievania neroztopil rúž. Taktiež zips na vonkajšom vrecku, v ktorom je zabudované vyhrievanie, sme postupne upravili, a to tak, aby sa dal otvoriť do oboch strán z dôvodu, aby z vrecka zbytočne neunikalo teplo, ak si bude chcieť majiteľka len vyhriať ruky pri chôdzi. Vrecko je tiež možné odzipsovať úplne, a to tak, že sa z neho vytvorí pohodlné sedadlo, pripomínajúce sedadlo prenosnej stoličky.

 

Plánujete ešte ďalšie zmeny a vylepšenia?

Samozrejme, na vývoji stále pracujeme. Uvažujeme nielen nad alternatívami tohto produktu ale i nad ďalšími spôsobmi, ako vyriešiť dva uvedené problémy. Určite chceme prísť s menšími verziami kabeliek a zvažujeme i produkt podobného charakteru pre pánov.

 

S kým ste spolupracovali na vývoji produktu?

Vývoj som si riadila viac menej sama. Zložitejšie technické otázky som samozrejme konzultovala s odborníkmi. Renomovaná spoločnosť Prenosil, s.r.o. sa nám stará o certifikáciu i o testovanie bezpečnosti produktu. Spolupracujeme tiež s odborníkom v oblasti spracovania a kvality koží, ktorý nám pomohol pri výbere tých najvhodnejších koží pre náš produkt.


Kto tvorí tím okolo kabeliek Ladybag?

Základný tím tvorím ja a Lenka Dzurendová, ktorá pre LADYBAG zastrešuje marketing a uvedenie na trh. Pomáhajú nám však i kolegovia v oblasti spracovania koží a financií a máme i skvelého grafika a web dizajnéra.


Akým spôsobom pracujete na návrhu kabeliek?

Dizajn kabeliek sme pripravili dvojfázovo. Vybrala som dodávateľov, ktorí majú interného dizajnéra, aby som s ním mohla odkomunikovať a poprípade prepracovať svoje návrhy. Kabelku som teda najskôr nakreslila, zaslala dizajnérovi, ten návrh upravil na základe skúseností s klientkami, teda podľa toho, aké kovové časti preferujú, aké vrecká a koľko ich umiestniť do kabelky atď. A tak vznikol finálny návrh dizajnu.
 

A čo dodávatelia? Ako ste našli vhodných dodávateľov, zrejme to nebol jednoduchý proces hľadania a výberu?

Najskôr bolo samozrejme potrebné nájsť si dodávateľov komponentov. Tých som našla dvoma spôsobmi, niektorých cez portál Alibaba a niektorých na výstavách v Guangzhou a Hong Kongu. Osobne odporúčam druhú možnosť, nakoľko na výstavách nájdete väčšinou serióznych dodávateľov, ktorí majú už niečo za sebou a zároveň si viete overiť, ako komunikujú s klientom, aké majú portfólio atď. Mám však i dodávateľa, ktorého som našla cez Alibabu a dodnes s ním spolupracujem. Elektronické komponenty mi následne otestovala spoločnosť Prenosil, kože testovalo laboratórium v Českej republike a pustili sme sa do skladania produktu. Vzhľadom na to, že na Slovensku som nenašla spoločnosť, ktorý by bola ochotná pustiť sa so mnou do vývoja úplne nového produktu, musela som nájsť pomoc v zahraničí. Mala som šťastie na serióznych dodávateľov v Číne, ktorí so mnou na vývoji výrobku pracujú dodnes.

Plánujete svoj sortiment rozširovať, napríklad o vaky, ktoré sú teraz moderné? Prípadne nejaká letná verzia na chladenie J?

Áno, postupne plánujeme náš sortiment rozširovať. O podrobnostiach by som však momentálne nerada hovorila. Letná verzia na chladenie to však určite nebude.

 
Je stanovená maximálna nosnosť vyhrievacej podložky? Neexistuje možnosť poškodenia pri vyššej váhe?

Ladybag je prispôsobená tak, aby sa nepoškodila, ani keď si na ňu sadne väčšia váha. Nesedíte totiž priamo na vyhrievacej podložke. Táto je zabudovaná vo vonkajšom vrecku kabelky.

 

Vyžaduje Ladybag nejakú špeciálnu starostlivosť?

Informácie o údržbe LADYBAG sú popísané i priamo na našej web stránke. Treba sa o ňu starať ako o každú inú koženú kabelku.

 

Keby som si dala naraz nabíjať telefón aj zapla vyhrievanie, ako dlho by mi vydržala energia z kabelky?

Ak by ste využívali obe funkcie naraz, kabelka vydrží hodinu a pol až dve.

 

Ako prijali ženy Ladybag?

Ženy sú z vyhrievacej kabelky nadšené. Mnohé z nich totiž majú okrem bežného problému s chladom i problémy s chronickým zápalom močových ciest, čo je jeden z najčastejších a veľmi nepríjemných ženských problémov. Kabelka síce chorobu nevylieči, ale je účinným preventívnym prostriedkom. No a čo sa nabíjania týka, to si naozaj pochvaľujú všetky ženy. Žijeme v modernej dobe a často nemáme čas si nabiť telefón. S kabelkou LADYBAG si ho nabijete po ceste do práce alebo na stretnutie.


A čo páni?

V poslednej dobe ma veľmi prekvapuje záujem pánov o náš produkt. Zjavne majú skúsenosť so zimomravou partnerkou a chcú svoju polovičku potešiť. LADYBAG je totiž ideálnym vianočným darčekom, ktorý zahreje nielen pri srdci ;)

 

Koľko váži Vaša kabelka?

Kabelka váži takmer rovnako, ako každá iná kožená kabelka. Jediným rozdielom je váha Ladybag batérie (zhruba 400 g), ktorá slúži ako zdroj energie pre vyhrievanie a nabíjanie.

 

Akých súťaží ste sa zúčastnili, a ktoré považujete za najprínosnejšie?

Zúčastnili sme sa súťaže Podnikateľský nápad roka 2014, ktorý organizovalo Združenie mladých podnikateľov Slovenska. Spomedzi vyše 400 prihlásených projektov sme ako postúpili do TOP 15 ako jediný ženský startup a získali cenu Populárny nápad roka. Veľmi oceňujeme profesionálny prístup organizátora ako i cenné rady poroty. Odporúčame všetkým začínajúcim podnikateľom s inovatívnym nápadom, aby sa o rok do tejto súťaže zapojili. Nemáte čo stratiť. Minimálne o sebe dáte vedieť. O LADYBAG sa už vďaka súťaži písalo v SME a hovorilo v TA3, JOJ a mnohých iných médiách.

 

Aké financovanie ste využívali na začiatku a aké teraz?

Projekt si od začiatku financujem sama.

 

Čo Vás počas podnikania prekvapilo, milo aj nemilo?

V podnikaní je pre mňa prekvapením každý deň. Vždy si poviem, že už ma naozaj nemá čo prekvapiť, ale nie je to pravda. Niekedy je to stresujúci faktor ale zároveň robí podnikanie neskutočne zaujímavým. Jednou z vecí, ktoré som sa naučila, je konzervatívne stanovenie si cieľov z časového hľadiska. Človek si napríklad povie, že o mesiac bude mať finálny produkt ale neuvedomí si, aké množstvo faktorov na splnenie tohto cieľa vplýva. Treba si vždy stanoviť dostatočnú časovú rezervu.

Na záver jedna dobrá správa pre pánov, ktorí ešte nemajú vianočný darček pre svoje milované žienky. Ak objednáte Ladybag teraz, na Vianoce ju máte pod stromčekom.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech