Las Vegas začína myslieť ekologicky a inštaluje svetlá, ktoré sa spúšťajú chôdzou

  • EnGoPLANET predstavuje nové solárno-kinetické lampy.
collagelv
  • EnGoPLANET predstavuje nové solárno-kinetické lampy.

Kto bol vo Vegas, ten vie, že tmavý kút tam nájde len s ťažkosťami. A kto nebol, ten určite pozná fotografie tohto presláveného mesta. Koniec koncov, celé Spojené štáty sú neslávne známe svojou bezohľadnosťou k využívaniu energie. Las Vegas je okrem kasín známe svetlami, ktoré sú doslova na každom kroku. Svetlami, ktoré svietia a nikdy nezhasínajú.

Ale pozor!
las-vegas-solar-streetlights-1020x530
Las Vegas začína pomaly presviedčať o opaku a prichádza s ekologickým pouličným osvetlením. Vysvietené kasína tento pokrok, bohužiaľ, ešte nezastihol, ale časom možno dôjde aj k tomu.
Mesto teraz celému svetu ukážu silu kinetickej energie a fakt, že taký jednoduchý akt ako obyčajná chôdza, môže vyriešiť problém emisií pri spotrebe elektriny. Inak povedané, kinetická energia môže byť skutočným riešením úniku oxidu uhličitého do ovzdušia, ktorý spôsobuje globálne oteplovanie.

received_10153992927631592-1020x610

Takže sa mesto rozhodlo inštalovať vôbec prvé pouličné lampy, ktoré fungujú na báze pomoci chodcov. Spoločnosť EnGoPLANET sa spojili s mestom Las Vegas a na Boulder plaza V Arts Districts inštalovali pouličné svetlá, ktoré sú „poháňané“ solárnymi panelmi A vankúšikmi spracúvajúcimi kinetickú energiu.

received_10153992926476592-1020x610

Aby sme mestu úplne nekrivdili, mimo centra, ktoré je hlavnou turistickou atrakciou, sa Las Vegas snaží a svojimi LEED budovami, solárnymi projektmi, vodnou rekultiváciou, alternatívnym palivom či novými udržateľnými lampami snaží viesť cestu k lepšej budúcnosti. A na tú rozhodne treba brať ohľad. EnGoPLANET tvrdí, že celosvetovo sa ročne minie viac ako 40 miliárd amerických dolárov (takmer 37 miliárd eur) len na náklady spojené s energiou, ktorá je potrebná na vyše 300 miliónov bežných pouličných lámp. A práve toto množstvo lámp vedie k viac ako 100 miliónom ton oxidu uhličitého ročne vypúšťaním do ovzdušia.

received_10153992926501592-1020x610

Práve preto sa sú tieto solárno-kinetické pouličné lampy obrovskou príležitosťou pre všetky mestá, ktoré sa snažia ísť „zelenou“ cestou, dosiahnuť nulové emisie a schopnosť môcť sa spoľahnúť na obnoviteľnú energiu. EnGoPLANET chce okrem toho priniesť takéto svetlo aj 1,4 miliárd ľuďom, ktorí nemajú žiadne pouličné osvetlenie. Začali preto s crowdfoundingovou kampaňou na Indiegogo, do ktorej sa môžeš zapojiť aj ty, aby vyzbierali peniaze na tento projekt a pomohli tam 10 africkým dedinám.

Zdroj a fotografie: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: inhabitat.com/advantage

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech