10 najobľúbenejších kaviarní podľa @bratislava_, kde zabudneš na okolitý svet

  • Pripravili sme pre teba zoznam výnimočných miest, kde si v hlavnom meste môžeš dopriať skutočne dobrú kávu.
  • Výber týchto špeciálnych kaviarní vznikol v spolupráci s projektom @bratislava_.
kava
Bratislava Guide
  • Pripravili sme pre teba zoznam výnimočných miest, kde si v hlavnom meste môžeš dopriať skutočne dobrú kávu.
  • Výber týchto špeciálnych kaviarní vznikol v spolupráci s projektom @bratislava_.

Bratislavská kaviarenská scéna sa v posledných rokoch rozrastá naozaj rýchlo a pribúda množstvo zaujímavých konceptov a miest, kde si vychutnať kvalitnú kávu. V spolupráci s

 ti prinášame zoznam výnimočných miest, kde si v hlavnom meste môžeš dopriať kvalitnú kávu, užiť si atmosféru kaviarenskej klubovne či navštíviť koláčový raj. Každý obľubujeme niečo iné, no nepochybujeme o tom, že spomedzi týchto 10 kaviarní si nájdeš tú svoju, ktorá bude tvojou šálkou čaju…teda kávy.

Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa

Dobrodruh je prvou cestovateľskou klubovňou v Bratislave. Okrem príjemného posedenia, chutného občerstvenia a jedinečnej atmosféry, ponúka aj priestor pre cestovateľské prednášky a premietanie fotografií z ciest. Nájdeš ju na Vajnorskej, len na skok od Trnavského mýta.

FACH

FACH predstavuje jedinečný koncept, ktorý spája 4 prevádzky pod jednou strechou. Výberovú kaviareň s vlastnou pekárňou, autentickú reštauráciu, prvotriedny bar a juice shop. A to všetko v priamom srdci Bratislavy – v Mozartovom dome na Ventúrskej.

W Cafe

W Cafe je čarovným miestom s industriálnym interiérom, kde ti vždy pripravia kvalitnú kávu. Ako jediní v Bratislave ponúkajú kávu San Francisco Coffee, ale môžeš si pochutnať aj na káve 9 Grams Coffee, ktorá má vlastnú pražiareň v Žiline. W Cafe nájdeš na Grosslingovej.

Rannô Ptáča

Ak si milovníkom kvalitných raňajok, tak Rannô Ptáča je pre teba ako stvorené. Okrem klasických dobrôt zo štúrovských kaviarní tu na teba totiž čakajú aj všemožné raňajkové špeciality. Rannô Ptáča sídli oproti Hlavnej stanici, na Štefanovičovej.

Urban Bistro

Najnovšia prevádzka od tvorcov Urban House a Gorila.sk Urban Space rozhodne za svojimi predchodcami nezaostáva interiérom, atmosférou, ani ponukou. Aj Urban Bistro, ktoré sa nachádza v absolútnom centre mesta (na Michalskej), sa môže pýšiť výberovou kávou, domácimi koláčmi, chutnými limonádami či remeselným pivkom. Nechýba ani chutné jedlo.

Light Roast

Light Roast je útulná kaviareň medzi Račkom a Trnavským mýtom, ktorá sa vyznačuje skvelou výberovou kávou a chutnými koláčikmi z vlastnej dielne.

Pán Králiček Priestor

Pán Králiček, ktorý v Bratislave preslávil „pohyblivú“ prípravu kávy na špeciálnych bicyklových trojkolkách, si otvoril aj klasickejšiu kaviareň s posedením, kúsok od Autobusovej stanice. Čaká na teba výberová káva, lahodné raňajky či koláčiky od Puristu.

Kava.bar

Rozkošná kaviarnička s jedinečnou atmosférou, v ktorej sa budeš cítiť ako u babky doma. To je Kava.bar na Skalnej ulici. Je ideálnym miestom pre prvú rannú dávku kofeínu, chutný brunch či poobedňajšie stretnutie s kamarátmi.

Five Points

Opäť v srdci Bratislavy, na Panskej ulici, nájdeš skvelú kaviareň Five Points, ktorá spája kvalitnú kávu, zaujímavé jedlo i klasické koktejly. Aby toho nebolo málo, najnovšie láka aj na netradičné „selfieccino“.

Brew Bar

Výber tých naj kaviarní v hlavnom meste uzatvárame Brew Barom, ktorý sídli vo Fresh markete. Ak si potrpíš na naozaj skvelú kávu, či už espresso alebo filter, Brew Bar ťa určite nesklame. V uvoľnenej atmosfére ti pripravia odrodovú kávu, ktorá uspokojí aj toho najnáročnejšieho návštevníka.

Pre viac inšpirácií a zaujímavých miest z Bratislavy, followni @bratislava_ na Instagrame alebo Facebooku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech