4 veci, vďaka ktorým zažiješ top lyžovačku, kdekoľvek sa ocitneš

  • Je tu opäť ten čas v roku, kedy máme možnosť vyraziť na zasnežené Štrbské pleso, Chopok, či do Jasnej.
  • Je to čas, kedy polovica Bratislavy cestuje na silvestrovské chaty, ktoré si krvopotne rezervovali už v júni.
qqqq
pexels.com
  • Je tu opäť ten čas v roku, kedy máme možnosť vyraziť na zasnežené Štrbské pleso, Chopok, či do Jasnej.
  • Je to čas, kedy polovica Bratislavy cestuje na silvestrovské chaty, ktoré si krvopotne rezervovali už v júni.

Tento rok je to konečne aj môj prípad. Avšak zorganizovať chatu pre 15 ľudí nie je prechádzka ružovou záhradou. Preto by som bola nerada, keby mi môj trip niečo prekazilo.

Tieto prázdniny naozaj nechcem jazdiť po zablatenej zjazdovke, počúvať na Silvestra Rádio Slovensko, „darovať“ lyže zlodejom, ani visieť uprostred lesa v aute kvôli vybitej batérii. Preto som vytvorila zoznam 4 esenciálnych vecí, na ktoré človek pri plánovaní výletu nie vždy myslí, a potom mu ostávajú len oči pre plač.

OnTheSnow – snehové správy aj zo slovenských lyžiarskych stredísk

Na lyžovačke človeka zrejme vždy poteší sneh. Medzinárodná appka OnTheSnow pozná okrem talianskych, švajčiarskych a rakúskych centier zimných stredísk aj tie slovenské. Ponúkne on-line kamery zo všetkých najznámejších SKI areálov na Slovensku, vrátane podrobného snehového spravodajstva, aktuálnu situáciu si tak skontroluješ priamo z pohodlia postele.

Sunen Jump Starter 400

Jump Starter ti umožňuje okrem nabitia telefónu, tabletu, či notebooku aj núdzové naštartovanie auta. V stave núdze ti poslúži aj LED a kladivko na rozbitie skla, či prerezanie bezpečnostných pásov. Táto smart vecička ma už dostala z nie jednej ťažkej situácie, preto ju do kufra balím hneď po termo ponožskách.

Poistenie na kopec

Túto položku som neriešila až do určitého bodu, kedy môj brat vďaka poisteniu od ČSOB ušetril stovky eur. Cestovné poistenie totiž obsahuje poistenie úrazu, ktoré ti pokryje napríklad náklady za trvalé následky pri zlomeninách. Taktiež sa nemusíš báť, že ti v bufete ukradnú lyže, keďže ich budeš mať poistené v rámci batožiny.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

A ak náhodou na svahu spôsobíš zranenie niekomu inému, využiješ poistenie týkajúce sa zodpovednosti za škodu. V prípade, že ťa na ceste zradí vlastné auto a nebudeš chcieť platiť stovky eur za odťahovku, určite nebude na škodu mať v poistení zaškrtnutú kolonku nepojazdné vozidlo.

Bluetooth reproduktor

Zatiaľ, čo našim rodičom stačil na zábavu výber hitov Senzi Senzus, naša generácia si už len ťažko predstaví súkromnú párty bez Spotify a kvalitných Bluetooth reproduktorov. Tento rok si ten svoj berie každý účastník chaty. Jednoducho tak môžeme nazvučiť aj veľký priestor len vďaka synchronizácii reproduktorov, aj bez pripojenia k Wi-Fi.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Či už sa jedná o zábavu, bezpečnosť alebo pohodlie, tvoju prípravu na výlet do hôr nenechávaj na náhodu. Vyššie spomenuté veci ti nielenže spríjemnia tvoj pobyt na horách ale v konečnom dôsledku ti môžu ušetriť aj nie málo finančných prostriedkov, ktoré môžeš preinvestovať napríklad aj v bufete na svahu.

Článok vznikol v spolupráci s ČSOB.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech