5 skvelých prímorských destinácií, kam si teraz z Bratislavy zaletíš za pár eur

  • Aj z Bratislavy môžeš letieť do teplých krajín a aspoň na pár dní sa zohriať a zrelaxovať
  • Takýto výlet ťa pritom nemusí ani zďaleka stáť stovky eur
dovvv
pinterest.com/flickr.com
  • Aj z Bratislavy môžeš letieť do teplých krajín a aspoň na pár dní sa zohriať a zrelaxovať
  • Takýto výlet ťa pritom nemusí ani zďaleka stáť stovky eur

Korfu

Korfu je grécky ostrov, ktorý zrejme nikdy nevyjde z módy. Korfu ľudia nazývajú aj „vždy zeleným“ ostrovom. Vďaka svojej úžasnej polohe, dlhým piesočnatým plážam, krištáľovo čistému moru, farebným oleandrom a historickým pamiatkam je právom označovaný za šperk Grécka, ktorý nikdy nestratí svoj lesk a navyše sa sem dostaneš len za pár hodín a málo eur.

Letenky z Bratislavy : od 39 eur

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: greecetravel.com

Tip na ubytovanie: Katsaros Studios & Apartments – je výborná možnosť ako sa lacno ubytovať na Korfu. Ak sa rozhodneš letieť štyria, za apartmán na 7 nocí zaplatíte 189 € – 47,25€/osoba, 6,75€/osoba. Ak pôjdete ako dvojica, štúdio vás bude stáť 105€ na 7 nocí – 52,5€/osoba, 7,5€/osoba/noc.

Malta Laqa

Skalnaté pobrežie Malty skrýva bohatý podmorský život, ktorý je vďaka čistote pozorovateľný aj voľným okom. Malta je ideálnou dovolenkovou destináciou kvôli kombinácii relaxovania na pláži a poznávania tunajších pamiatok. K najkrajším plážam v zálive patria Mellieha Bay ale aj Golden Beach.

Letenky z Bratislavy od: 51 eur

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: hayalcigezgin.com

Tip na ubytovanie: Výhodné ubytovanie môžeme nájsť na Hotelscombined.com už od 25 € za noc pre 2 osoby. Alebo napríklad tento hotel pre 2 osoby aj s raňajkami a balkónom za 47 € za noc.

Egypt

Izraelské mesto Eliat hraničí s egyptskou Tabou, ktorá je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou. Nájdeš tu 5 hviezdičkové rezorty, v ktorých za pobyt zaplatíš ceny ako nikde inde. Z letiska v Eliate sa pritom bez problémov dostaneš autobusovými spojmi, ktoré nadväzujú na prílety a odlety lietadiel. Egypt je dnes právom označovaný za najlacnejšiu exotickú destináciu pre Slovákov.

Letenky z Bratislavy: od 70 eur

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: tabaheights.com

Tip na ubytovanie: Ak nechceš príliš zaťažovať svoj cestovateľský rozpočet, určite sa ti oplatí ubytovať sa v neďalekej Tabe. K dispozícii tu je 5-hviezdičkový Sofitel Taba Heights s TOP hodnotením, za veľmi výhodných 13 eur vrátane raňajok, no po príchode na hotel je možný upgrade na all inclusive. Plusom je aj fakt, že do hotela ťa zoberie shuttle priamo z letiska.

Barcelona

Barcelona patrí medzi najdynamickejšie a najštýlovejšie mestá na svete. Leto je skutočným party obdobím, ale Barcelona oslavuje po celý rok. Ohromia ťa najmä stavby excentrického génia Gaudího. Za pozornosť však stoja aj diela Picassa a Joana Miró z najlepších zbierok na svete. Neviazanosť a kreativita miestnych ľudí dodáva mestu šmrnc a atraktivitu nielen pre mladých. 

Letenky z Bratislavy od: 51 eur

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: travelmassive.com

Tip na ubytovanie: Podľa hodnotenia a cenovej dostupnosti veľmi dobre vychádza hotel Casa Horizontal, ktorý má hodnotenie nad 7/10 a má vyše 300 hodnotení, čiže by malo ísť o hodnoverné bodovanie. Ceny sa pohybujú od 20 eur na osobu/noc. Hotel sa nachádza v centre Barcelony a je iba 5 minút od námestia Plaza Catalunya. Izby majú Wifi zdarma a v okolí hotela nájdeš mnohé obchody a reštaurácie. Asi 10 minút chôdze od hotela sa nachádza Stanica metra Passeig de Gracia, odkiaľ jazdia vlaky na letisko alebo môžeš ísť autobusom priamo z námesta Plaza Catalunya.

Mallorca

Nedotknuté pláže, zafírové more, útesy, odľahlé pohoria a romantické mestečká ukryté v kopcoch. Ostrov ponúka 300 slnečných dní ročne, takže pravdepodobnosť, že si užiješ krásne počasie a jasnú oblohu, je naozaj veľmi vysoká. Je to tiež ostrov veľkých kontrastov a ponúka skutočne veľké množstvo rôznych dovolenkových aktivít, nudiť sa tu teda zaručene nebudeš.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: expectationsholidays.co.uk

Letenky z Bratislavy od: 54 eur

Tip na ubytovanie: Moderný minimalistický hotel Nautic & Spa sídli priamo na pláži letoviska Can Pastilla. V jeho blízkosti nájdeš množstvo obchodov, reštaurácií a barov, kde to žije. Je tu k dispozícii aj spa a vonkajší bazén. Tento hotel je v malom mestečku neďaleko hlavného mesta Mallorky Palma a len 2 kilometre od letiska. Cena za osobu na noc sa tu pohybuje okolo 33 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech