Bachledku tento mesiac zatvorili

  • Bachledovú dolinu čakajú výrazné zmeny
  • Pribudne väčšia a rýchlejšia lanovka
  • Chodníkom korunami stromov sa však kvôli výstavbe tento mesiac neprejdeš
bachhh
chodnikkorunamistromov
  • Bachledovú dolinu čakajú výrazné zmeny
  • Pribudne väčšia a rýchlejšia lanovka
  • Chodníkom korunami stromov sa však kvôli výstavbe tento mesiac neprejdeš

Bachledka sa nachádza v srdci majestátnych lesov Pieninského národného parku na hrebeni Spišskej Magury. V spolupráci so Správou Pieninského národného parku tu vyrástla jedinečná drevostavba. Ide o 1 234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním umiestnený priamo v korunách stromov.

Vďaka tejto vyhliadkovej trase sa môžu návštevníci pozerať na prírodu Belianských Tatier takmer z vtáčej perspektívy. Chodník špirálovito stúpa na vežu do výšky 32 metrov, kde sa nachádza 360° vyhliadková podesta priamo na hranici národných parkov PIENAPu a TANAPu s dych berúcimi výhľadmi na Belianske Tatry, pieninské Tri koruny a nenarušenú krajinu Zamaguria. Za prvé tri mesiace sa po chodníku prešlo vyše 100-tisíc návštevníkov, informovali o tom aktuality.sk.

Teraz je však potrebné chodník pre turistov uzavrieť

Možno si už postrehol, že v súčasnej dobe panuje v Bachledke čulý stavebný ruch spojený s výstavbou novej lanovky a infraštruktúry. Novou 10-miestnou kabínovou lanovkou sa do korún stromov budú môcť návštevníci vyviesť už tento rok.

Pôjde pritom o lanovku, ktorá má prepraviť za hodinu až 1734 osôb a jazda ňou má trvať okolo 7 minút. Stará mala kapacitu 1350 osôb za hodinu a jazda ňou trvala 20 minút. Z dôvodu nepriaznivého počasia, rozmočenej pôdy a z toho vyplývajúcej nevhodnej prístupovej trasy, ktorá vedie po zjazdovke bolo nutné Chodník korunami stromov do 26.4.2018 uzatvoriť. Výhľad z korún stromov si tak budeš môcť znova vychutnať 27.apríla, zrejme už aj za teplého a slnečného počasia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK