Bratislava bude mať novú atrakciu. Z vyhliadkovej veže budeš môcť z výšky 530 metrov pozorovať Viedeň alebo Alpy

  • Po novej atrakcii na Devínskej Kobyle by sa mohli prví návštevníci prechádzať už na jeseň tohto roka
vyhliadkova-veza-devinska-kobyla-2
Architekti Šebo Lichý
  • Po novej atrakcii na Devínskej Kobyle by sa mohli prví návštevníci prechádzať už na jeseň tohto roka

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle môže do Bratislavy prilákať ďalších turistov. Aspoň v to dúfa starosta Milan Jambor, ako uviedol pre portál etrend.sk. O vyhliadkovej veži sa začalo diskutovať už v minulosti. Projekt by mal vyrásť v blízkosti bývalej raketovej základne.

Starosta mestskej časti sa ešte pred rokom pre cas.sk vyjadril, že predpokladá, že z toho bude top turistická atrakcia v Bratislave. Dostaneš sa tam aj na bicykli po asfaltke, budú odtiaľ nádherné výhľady na Zobor a Viedeň, no dokonca aj výhľad na rakúske Alpy.

Veža, ktorej výstavba počíta s rozpočtom 250-tisíc eur, by mala byť vysoká 21,27 metra a týčiť by sa mala do výšky 530 metrov nad morom. Podľa dokumentácie bude stáť na ploche 62,5 metra štvorcového. Veža bude pozostávať z oceľovej konštrukcie so schodiskom a s vyhliadkovými plošinami. Konštrukcia bude podopieraná tromi nosnými piliermi.

Stavbu navrhlo štúdio Architekti Šebo Lichý a pri jej návrhu sa inšpirovalo hmyzom Pamodlivkou dlhokrkou. Tú môžeme nájsť práve v tejto lokalite. Veža je konštruovaná pre maximálne 15 ľudí.

Podľa starostu by mohla nová atrakcia stáť už v septembri alebo v októbri tohto roka. Všetko ale záleží od toho, či sa podarí vybaviť všetky potrebné povolenia. Ak áno, potom by realizácii projektu už nič nemalo stáť v ceste.

zdroj: interez.sk, etrend.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech