Bratislavu vraj už od budúceho roka čaká priama letecká linka do najobľúbenejšej dovolenkovej destinácie

  • Letisko Bratislave sa aktívne snaží vybojovať priamu leteckú linku z Bratislavy do Chrovátska
  • Dočkať by sme sa mohli už budúcu letnú sezónu
  • Letisko má v merítku aj linku do Nórska
  • Severanov však Slovensko príliš neláka
cro
Pixabay
  • Letisko Bratislave sa aktívne snaží vybojovať priamu leteckú linku z Bratislavy do Chrovátska
  • Dočkať by sme sa mohli už budúcu letnú sezónu
  • Letisko má v merítku aj linku do Nórska
  • Severanov však Slovensko príliš neláka

Slováci sú každoročne ochotní tráviť dlhé hodiny v zápchach smerom k lákavému Jadranskému moru. Nabalení konzervami, sáčkovými polievkami a basami piva sa každé leto nechajú zlákať overenou destináciou, ktorou je Chorvátsko. Pritom už zďaleka nejde o tú najlacnejšiu krajinu.

Dnes už je možné zabezpečiť si napríklad týždenný all inclusive zájazd do Turecka, kde budeš bývať za 400 eur v 5 hviezdičkovom hoteli. Ceny zájazdov sa navyšujú aj kvôli faktu že, pohonné látky na slovenských čerpacích staniciach sú čoraz drahšieBenzín stojí najviac od augusta 2015. Štatistický úrad informoval, že priemerná cena benzínu natural 95 v 19. týždni dosiahla 1,369 eura. To je najviac od prelomu júla a augusta 2015, keď cena bola 1,372 eura. Aj ceny motorovej nafty už niekoľko týždňov rastú. Predchádzajúci týždeň sme za liter zaplatili priemerne 1,239 eura.

Do Chorvátska však najmä staršia generácia nechodí kvôli cenovej výhodnosti. Chorvátsko je jednoducho tradícia, o ktorú neklesá záujem. Tieto cestovateľské návyky Slovákov si samozrejme všíma aj vedenie Bratislavského Letiska. Nielenže k Jadranu smeruje množstvo autobusových spojov, no mnohí majú túto dovolenkovú destináciu nedajú dopustiť, pretože tu vlastnia apartmány. Ešte stále je totiž na trhu množstvo ponúk nehnuteľností, ktorých cena je pre Slovákov celkom prijateľná. Apartmán v bezprostrednej blízkosti mora je tu možné kúpiť aj za 68 tisíc eur.

Letisko by zároveň veľmi rado spustili priame lety do severských krajín Európy, akou je Nórsko. Pre dopravcov však Slovensko nie je príliš atraktívnou krajinou, nakoľko nie sme prímorskou krajinou.

Momentálne sú z bratislavského letiska ohlásené na jeseň dve nové letecké linky. Jednou je nové spojenie do mesta Ľvov na Ukrajine, ktoré začne od 30. októbra prevádzkovať letecká spoločnosť Wizz Air. Rovnako od 30. októbra pribudne aj nová letecká linka do afrického Marrákeša v Maroku. Lety spustí letecká spoločnosť Ryanair.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech