Chátrajúce biznis centrum v Bratislave má svoje dni spočítané. Takto bude vyzerať nové Apollo

  • Na mieste, kde stojí biznis centrum Apollo 1, vyrastie nový projekt
  • Postaví ho developer, ktorý postavil aj pôvodnú budovu, ktorej zlyhala statika
9981f836b937a131fd93858a3f0167c3
HB Reavis
  • Na mieste, kde stojí biznis centrum Apollo 1, vyrastie nový projekt
  • Postaví ho developer, ktorý postavil aj pôvodnú budovu, ktorej zlyhala statika

Budova biznis centra Apollo na Prievozskej ulici v bratislavskom Ružinove už roky zíva prázdnotou. Po tom, ako sa na nej objavili závažné problémy so statikou, sa jej nájomníci museli vysťahovať. O vtedy čakala na rekonštrukciu, ktorej sa však už definitívne nedočká. Koncom roka ju totiž developer HB Reavis zrovná so zemou a na jej mieste vyrastie celkom nový projekt inšpirovaný najnovšími britskými trendami.

HB Reavis, ktorý budovu postavil, predal v roku 2006 biznis centrum Apollo 1 nemeckému investorovi Hannover Leasing za viac než sto miliónov eur. V tom čase išlo o najväčšiu realitnú transakciu na Slovensku. Po uzavretí budovy, kvôli spomínaným problémom, ju odkúpil HB Reavis naspäť prostredníctvom spoločnosti Julesburg Investments Limited. V súčasnosti budovu vlastní Smart City Centre s. r. o., ktorej konateľom Jakub Gossányi, je zároveň šéfom developmentu HB Reavis.

Informácie o tom, že budova bude zbúraná a nahradená, avizoval developer ešte v roku 2016. Nový projekt však predstavila spoločnosť až teraz a v súčasnosti čaká na posúdenie jeho vplyvov na životné prostredie.

Polyfunkčná budova, ktorá nahradí chátrajúce centrum, bude v sebe spájať administratívne aj obchodné priestory, vrátene gastro prevádzok. Nový objekt bude zároveň oproti súčasnej budove mierne väčší. Búracie práce a výstavba nového objektu bude trvať približne tri roky.

„Nové Apollo vnímame ako nový projekt. Cieľom je Ružinovu priniesť miesto, kde sa bude ľuďom nielen dobre pracovať, ale aj príjemne tráviť čas. Vďaka kombinácii funkcií vznikne vstupná brána do štvrte Nové Nivy. Projekt samozrejme splní najmodernejšie požiadavky na prácu s priestorom,“ cituje tlačová správa Gossányiho.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech