Chceš exotickú dovolenku na Kapverdách? Teraz máš jedinečnú šancu za super cenu

  • Kapverdské ostrovy predstavujú kúsok raja v Atlantickom oceáne
  • Stačí len 6 hodín letu a zažiješ pravú tropickú dovolenku
  • Momentálne nájdeš letenky aj ubytovanie v tejto destinácii za špičkovú cenu
ka
pinterest.com/flickr.com
  • Kapverdské ostrovy predstavujú kúsok raja v Atlantickom oceáne
  • Stačí len 6 hodín letu a zažiješ pravú tropickú dovolenku
  • Momentálne nájdeš letenky aj ubytovanie v tejto destinácii za špičkovú cenu

Chceš zažiť dovolenku v exotike, ale nemáš rád dlhé lety? Rád sa potápaš alebo máš v obľube windsurfing či jazdu na štvorkolkách? Ideálnou destináciou, ktorá sa ešte k tomu nesie v znamení hesla „no stress“ sú Kapverdy.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: kenwoodtravel.co.uk

Kapverdské ostrovy sa skladajú z 15 ostrovov sopečného pôvodu. Turistický ruch sa tu však rozvíja iba na ostrovoch Sal a Boa Vista, ktoré sa môžu pochváliť jednými z najkrajších piesočnatých pláží. Sal a Boa Vista sú oproti ostatným ostrovom síce vyprahnuté, ale turistom majú čo ponúknuť. Na zvyšných ostrovoch príroda bujnie zeleňou a týčia sa tu vysoké hory. Najvyšším vrcholom je Pico de Fogo na ostrove Fogo. Jedná sa pritom o jedinú doteraz aktívnu sopku na Kapverdách. Milovníkom zvierat odporúčame navštíviť ostorv Boa Vista, ktorý je domovom korytnačiek. Nachádza sa tu dokonca štvrtá najväčšia populácia korytnačiek na celom svete.

Ostrov kvôli suchým vetrom zo Sahary uchvacuje turistov piesočnými dunami, ktoré sú rozosiate po celom ostrove. Taktiež tu nájdeš najkrajšie pláže celého súostrovia. Je jasné, že práve na Boa vista si dosýta vychutnáš pokoj a neopakovateľné kúzlo Kapverd, ktoré si pochvaľuje každý, kto sa tu ocitol.

Krásy ostrova Sal

Na prvý pohľad skromný ostrov ti rád odhalí prírodné bohatstvo, aké nenájdeš nikde inde na svete. Útes Burracona je napríklad výnimočný tým, že do neho rozbúrené more vytesalo prírodný bazén. Tiež tu možno obdivovať miestnu raritu, modrý diamant, ktorý je v skutočnosti len svetelným úkazom na dne hlbokej jaskyne.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: kenwoodtravel.co.uk

Krásnym a zaujímavým miestom je aj kráter vyhasnutej sopky, kde sa stáročia ťažila soľ. Dnes je z tohto miesta turistická destinácia, keďže ložiská a hustota vody konkurujú známemu Mŕtvemu moru. Na ostrove môžete spoznávať aj pravú Afriku. Miestni obyvatelia prevažne zo západnej Afriky často nemajú problém s cudzími jazykmi. Miestne pohostinstvá a ponuka jedál pritom poteší každého cestovateľa, všade tu spozoruješ akého si pohodového ducha, na ktorého si rýchlo zvykneš.

Bežne letenky na Kapverdy stoja vyše 500 eur

Momentálne sú k dispozícii spiatočné letenky len za 276 eur a to bez prestupu. Letí sa síce z Mníchova, avšak sem sa bez problémov dostaneš za 25 eur autobusom priamo z Bratislavy. Pri výbere letenky máš k dispozícii oba ostrovy Boa Vista aj Sal v rôznych dĺžkach, buď týždňový, alebo aj dvojtýždňový pobyt. Dôležité je zvoliť si odlet aj prílet vždy v stredu.

Skvelý tip na ubytovanie je Royal Horizon Boa Vista, ktorý vychádza za 75 eur a pritom je all inclusive. Hotel má aj súkromnú časť pláže, niekoľko bazénov plus deti do 2 rokov tu majú ubytovanie zadarmo. Ak si výlet rozmyslíš, v cene je bezplatné storno rezervácie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech