Ivana Beláková sa stala svetovo uznávanou tatérkou, dnes pôsobí v Los Angeles a užíva si prácu

  • Svetové tatérske magazíny ju označujú za jeden z najvýraznejších talentov poslednej dekády
  • Zákazníci sú jej ochotní hradiť všetky cestovné náklady a niekedy za nimi letí cez pol zemegule
  • Mladej Slovenke sa podarilo vypracovať na úroveň tých najvyhľadávanejších tatérov
cover
facebook.com/ivanatattooart
  • Svetové tatérske magazíny ju označujú za jeden z najvýraznejších talentov poslednej dekády
  • Zákazníci sú jej ochotní hradiť všetky cestovné náklady a niekedy za nimi letí cez pol zemegule
  • Mladej Slovenke sa podarilo vypracovať na úroveň tých najvyhľadávanejších tatérov

Ivane nikdy príliš nevyhovoval život na Slovensku. Tetovať síce začínala ešte v Trenčíne, no svoju techniku sa rozhodla zdokonalovať v Austrálii. Postupne freelancerka prechodila Nový Zéland, Karibik, no dnes pôsobí v Los Angeles. Jej doménou sú do detailov prepracované akvarelové tetovania, ktoré hrajú farbami. V Ivaninom portfóliu pritom prevládajú tetovania zvierat a tvárí. Jej jedinečný tatérsky štýl už upútal ľudí naprieč celým svetom.

„Som úspešná tatérka, lebo môj štýl je rozpoznateľný po celom svete. Nemôžem si dovoliť byť lenivá a zostať na jednej úrovni. Snažím sa byť lepšia pre seba, ale aj pre zákazníkov,“ hovorí ambiciózna umelkyňa.

Pri jej práci je základom úspechu voľná ruka. Predtým ako začne pracovať, potrebuje od zákazníka vedieť len miesto, kde chce tetovanie a kľúčové slovo. Potom už prichádza rad na Ivaninu fantáziu.

V daný okamih vytetuje presne to, čo cíti. Tetovania si nepredkresľuje a vraj by na druhý deň už rovnaké tetovanie nespravila. Ivana sa vďaka tvrdej práci na jej talente dostala do bodu, kedy vďaka svojej práci môže cestovať a spoznávať nových ľudí, zatiaľ čo vytvára umenie.

Podľa Ivaniných slov, nikdy nepociťovala to, že musí pracovať, pretože robí to, čo má naozaj rada a čo považuje za napĺňajúce. Sama je presvedčená, že každého cieľom by malo byť nájdenie si práce, ktorú by pokojne robil aj zadarmo, pretože mu to prináša radosť. Ak sa človek vydá takouto cestou, dovedie ho až k úspechu.

Ako žena to v tatérskom priemysle nemala vždy úplne jednoduché. „Buďme úprimní, tetovanie je stále priemyslom ovládaným mužmi, takže som zažila výzvy. Ja však vidím, že veci sa začínajú meniť a ženy v tatérskom biznise sú viac akceptované a oslavované. Čoraz viac záleží len na tom, že vytvárame svoje úprimné vízie a svoju prácu vykonávame s najvyššou zručnosťou. Myslím, že aj preto som vyhrala aj veľa medzinárodných ocenení. „

„Mojou radou je, aby ste sa sústredili na svoje remeslo, hľadali pomoc, ponúkali pomoc a podporovali sa navzájom,“ dodáva Ivana.

Ak ťa Ivanina tvorba zaujala, viac jej výtvorou nájdeš na Ivana Tattoo Art

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech