Martin Miškov v Bratislave otvára novú sieť pivoték Nobell so stovkami pív

  • Remeselné pivovary a podniky sa tešia čoraz väčšej obľube
  • Nobell prináša to najlepšie nielen zo svetovej pivnej scény
pivko
facebook.com/martin.miskov/pexels.com
  • Remeselné pivovary a podniky sa tešia čoraz väčšej obľube
  • Nobell prináša to najlepšie nielen zo svetovej pivnej scény

Drvivú väčšinu pivného trhu dnes pokrývajú komerčné značky pív, no trend sa pomaly mení. Ľudia cítia, že pivu od veľkovýrobcov chýba charakteristický chuťový prvok ako aj samotná duša piva. Takéto pivo síce nenahnevá, ale ani nepoteší. Slováci si však začínajú zvykať, že dať za pivo 1,50 eur namiesto 0,90 centov sa v mnohých prípadoch naozaj oplatí.

„Naše pivá dozrievajú v ležiackych tankoch až 50 dní, a to proste neprekabátite. Veľkí hráči na to čas nemajú, pretože ide o kvantitu. Prirovnal by som to k rožku upečenému z mrazenej suroviny v reťazci, ktorý je úplne v pohode a zjesť sa dá, ale rožok z domácej pekárne je iný,“ povedal podpredseda predstavenstva Urpineru Ľubomír Vančo.

V nie jednom slovenskom meste už nie je problém nájsť kvalitný remeselný pivovar, či puby s craftovymi pivami. Najkrajšie na tom celom je, že malých pivovarov nebudeme mať nikdy dosť. Každý jeden pivovar totižto dokáže dodávať menšie množstvá jednotlivých druhov piva, takže necháva priestor aj ďalším malým pivovarom a ich pivám. Konkurencia na trhu je momentálne veľmi zdravá a remeselné pivovary spolu s prevádzkami, ktoré ich ponúkajú, bojujú proti tvrdeniu, že aj najhoršie české pivo je lepšie ako slovenské.

Dobrou správou je, že slovenský pivárenský trh obohatila nová sieť podnikov a pivoték s názvom Nobell- Craft Beer. Stojí za ním Martin Miškov, ktorý mal pod sebou aj podnik Žil Verne. Svoju prvú prevádzku otvoril 1.decembra v Petržalke na Nobelovom námestí.

Ide o koncept, v ktorom ťa na výčape bude čakať hneď osem pív. „Určite budeme preferovať slovenské. Chceme ponúkať aj svoju vlastnú produkciu pod značkou Nobell – craft beer a určite aj pivá z českej pivnej scény,“ odhaľuje plány Martin Miškov.

Vybrať si určite budeš mať z čoho, keďže na nápojovom lístku sa má objaviť až 200 fľaškových pív z celého sveta, na ktoré, len tak bežne nenatrafíš. Okrem toho bude Nobell aj kočovným pivovarom, v ktorom bude variť jeden z najtalentovanejších pivovarníkov – Lukáš Žembery. Už začiatkom budúceho roka sa môžeš tešiť aj na prevádzku v Slnečniciach a neskôr v Petržalskej tržnici.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech