Na bratislavský autosalón príde absolútna bomba. Project One od Mercedesu

  • Štúdia Mercedes-AMG Project ONE je jediným prototypom v Európe a stojí milióny eur 
  • Vyrobených bude len 99 kusov, samotné auto je absolútna technologická špička 
  • Mercedes-AMG použil pri tomto aute technológie z F1
Mercedes-AMG
  • Štúdia Mercedes-AMG Project ONE je jediným prototypom v Európe a stojí milióny eur 
  • Vyrobených bude len 99 kusov, samotné auto je absolútna technologická špička 
  • Mercedes-AMG použil pri tomto aute technológie z F1

Päť motorov, tisíc koní a extrémna cena. Je to absolútny vrchol, ktorý je dnes možné vyrobiť. Mercedes donesie na bratislavský Autosalon jedno z najlepších áut na planéte. Show car Project One je v jednej vete F1-tka premenená na jazdenie po bežných cestách.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Mercedes-AMG

Technológia F1

Auto primárne poháňa 1,6 litrový šesťvalec, ktorý používajú v súčasnosti aj monoposty F1. Samotný agregát má 529 kW a dokáže pracovať v pásme až do 11-tisíc otáčok. Okrem neho má však ďalšie štyri elektrické motory. Konkrétne napríklad ďalšia dvojica motorov sa stará o pohon prednej nápravy. Každý z nich má 163 koní. Tretí elektrický motor je umiestnený priamo na hriadeľ a posledný sa stará o elimináciu turbodiery. Od roku 2014 totiž monoposty F1 používajú 1,6 litrové šesťvalce, ktorým pomáha aj turbo. Auto sa dostane na cesty len v limitovanom počte a je veľkým prekvapením, že sa dostane aj na Autosalon v Bratislave.

Príde aj ďalšia svetová novinka

Okrem tohto špeciálu od Mercedesu sa sem dostane aj Jaguar XE SV Project 8. Je to extrémne silný sedan, ktorý sa vyrába len v 300-kusovej limitovanej sérii. Má 600 koní a patrí k najlepším civilným autám na okruhu.

Autosalon každý rok prináša do Bratislavy desiatky výstavných premiér, ktoré boli len nedávno odhalené v Ženeve. Minulý rok svoju úroveň pozdvihol aj tým, že predbehol ženevský Autosalon vďaka európskej premiére luxusnej triedy S od Mercedesu, ktorá mala svoju svetovú premiéru v Šanghaji a tú európsku priamo u nás. Aj viaceré médiá ho hodnotili ako mimoriadne silný a dokonca ho označovali ako malú Ženevu. Prehliadka modelov všetkých druhov – od malých mestských áut, cez offroady, SUV-čka, až po superšporty a luxusné kúsky v exkluzívnych expozíciách, robia z bratislavkého Autosalona výnimočné automobilové podujatie. 

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Mercedes-AMG

A vyzerá to tak, že ani tento rok sa nebude mať za čo hanbiť. Okrem spomínaného konceptu budúcnosti od Mercedesu-AMG, sa môžeme tešiť na rekordných 51 značiek, ktoré predstavia viac ako 80 výstavných premiér. 28. ročník doplní sekcia luxusných automobilov EXCLUSIVE SALON, kde nájdeme exkluzívne lahôdky od Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Rolls Royce. Opäť tak budeme mať možnosť vidieť vozidlá, ktoré sa jednoznačne pýšia neprehliadnuteľným dizajnom a extrémne výkonným motorom. Doplní ho výstava veteránov, karavanov, testovacie jazdy a tradičný nedeľňajší tunning na voľnej ploche. 

Bratislavský Autosalon sa začína 24. apríla a potrvá do nedele 29. apríla. Prvý deň je vyhradený novinárom, streda až nedeľa patrí širokej verejnosti. Otváracie hodiny a informácie o vstupnom a parkovnom nájdete na autosalon.incheba.sk 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie