Slováci prinášajú ručne robené snežné surfy s dizajnom, ktorý si ihneď zamiluješ

  • Značka Soulboardiy ponúka celodrevené surfy, ktoré ťa zaujmú už na prvý pohľad
  • Na ich dizajne sa podpísal talentovaný ilustrátor Adrián Macho, stojaci za obľúbenou značkou Mellow
rastoo
archív:Adrián Macho
  • Značka Soulboardiy ponúka celodrevené surfy, ktoré ťa zaujmú už na prvý pohľad
  • Na ich dizajne sa podpísal talentovaný ilustrátor Adrián Macho, stojaci za obľúbenou značkou Mellow

Nedávno sme ti predstavili kreatívnu slovenskú značku Mellow. Stoja za ňou ilustrátor Adrián Macho a Marcel, ktorý už viac ako 10 rokov pracuje v módnom priemysle.

Adrián pôvodne pracoval ako grafický dizajnér a približne pred 4 rokmi začal publikovať prvé ilustrácie pod značkou „SEASIDESPIRIT“. Potom už veľmi rýchlo prišli reálne zákazky, detské knihy, rôzny merch či publikovanie v magazínoch.

Najnovšie začal spolupracovať so začínajúcou mladou firmou nadšencov, ktorá sa špecializuje na výrobu snežných surfov, takzvaných Soulboardov. O čo sa jedná? Tieto dosky fungujú veľmi podobne ako snowboard, no sú bez viazania. Jazda na nich je viac prirodzenejšia a pri možnom páde môže jazdec bez problémov z dosky zoskočiť.

Ľudia stojaci za značkami Soulboardiy a Mellow sa po prvýkrát stretli na zimnej edícii Urban Marketu. Pustili sa tu do reči a zrazu vznikol nápad na zaujímavé produkty, ktoré sú nielen funkčné a zároveň dizajnovo prepracované do dokonalosti.

„Išlo hlavne o to, vyrobiť čo najviac ekologický produkt – čiže žiadne lamino a plasty. Aby nezaťažoval životné prostredie, v ktorom si má jazdec užiť slobodu jazdy (bez viazania). Telo dosky je lisované drevo, sklznica 100% bavlna s x vrstvami laku. Všetko remeselná ručná práca prepracovaná do detailov,“ opisuje nevšedné soulboard Adrián pre Startitup.

Snežné surfy lokálnej značky ich tvorcovia nepovažujú za tie najtechnickejšie, najľahšie, najtrvácnejšie alebo najrýchlejšie kúsky na svete. To nikdy nebolo ani ich cieľom. Sú to ale pravdepodobne tie dosky, ktoré budeš chcieť mať pod nohami čo najčastejšie. Ich variabilita ti umožní jazdiť najviac dní v roku a zažiť ten úžasný surfový flow takmer bez ohľadu na podmienky.

Je jasné, že s týmito ručne vyrábanými kúskami už nebudeš musieť čakať na leto, aby si si mohol poriadne zasurfovať. Bude ti stačiť len kopec a trocha snehu a chuť skúšať nové veci. Celú ponuku originálnych drevených surfov nájdeš na Facebooku značky Soulboardiy. Kúsky z dielne Mellow si zas môžeš zakúpiť priamo na Sashe.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech