Sú odhalené prvé vizualizácie nového biznis centra Apollo

  • Developer HB Reavis sa pripravuje na skoré odhalenie administratívneho projektu New Apollo
  • To vznikne na mieste pôvodného Apollo Business Center, ktorá bolo uzavreté kvôli narušenej statike
  • Prvé vizualizácie sa objavili na kancelárskych realitných portáloch a YIMBY
hb
HB Reavis/skyscrapercity.com
  • Developer HB Reavis sa pripravuje na skoré odhalenie administratívneho projektu New Apollo
  • To vznikne na mieste pôvodného Apollo Business Center, ktorá bolo uzavreté kvôli narušenej statike
  • Prvé vizualizácie sa objavili na kancelárskych realitných portáloch a YIMBY

Medzinárodná developerská skupina HB Reavis vznikla v roku 1993 v Bratislave. Pôsobí na kľúčových trhoch v strednej a východnej Európe (Poľsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko), v Spojenom kráľovstve a v Turecku. Celkovo doposiaľ realizovala 840-tisíc metrov štvorcových moderných kancelárií, obchodno-zábavných a logistických centier.

Ďalších vyše milióna metrov štvorcových je vo fáze realizácie, plánovania alebo povoľovania výstavby. Spoločnosť má celkové aktíva 1,83 miliardy eur s čistou hodnotou 1,024 miliardy eur.

Nové Apollo by malo mať pravdepodobne maximálne deväť nadzemných podlaží a obsahovať 51 800 metrov štvorcových prenajímateľných priestorov, čo z neho urobí jedno z najväčších bizniscentier v Bratislave. Inzertný portál zdôrazňuje existenciu plošne najväčšieho podlažia v metropole, čo má osloviť predovšetkým zdieľané centrá služieb, ktorých u nás pôsobí niekoľko.

„Tešíme sa, že môžeme spolupracovať s HB Reavis na tomto ambicióznom projekte. Bratislava je obzvlášť vzrušujúcim prostredím, keďže je súčasťou podunajského technologického podhubia. Víziou projektu je priniesť dôstojný cyklus v ktorom vysokokvalitný priestor – inšpirovaný kreatívnou kultúrou technologického a startupového sveta – priláka a udrží tie najlepšie talenty a vytvorí tak skutočne ikonickú biznis destináciu,“ doplnil v tlačovej správe Florián Frotscher, hlavný architekt projektu.

Architektonický koncept pripravilo londýnske štúdio Make Architects, dokončenie sa nateraz očakáva v Q2 2021. Projekt je momentálne v štádiu získavania povolení na asanáciu pôvodného bizniscentra. Podrobnejšie informácie možno očakávať v blízkej budúcnosti.

Vybrané architektonické štúdio Make Architects je britskou firmou s mnohými oceneniami, ktorú v roku 2004 založil Ken Shuttleworth – bývalý partner v spoločnosti Foster + Partners. Make Architects sú dobre známi výzvami, ktoré kladú konvenciám a špičkovým dizajnom. Štúdio medzinárodne uznávané za ikonický a nadčasový dizajn ako napríklad v centre Londýna na 40 Leadenhall Street. Make Architects má pobočky v Londýne, Hong Kongu a Sydney.

Z prvých vizualizácii sa zdá, že developer sa rozhodol nadviazať na industriálnu minulosť lokality, čomu sa podriadil dizajn nového kancelárskeho komplexu. Britská stopa na novom Apolle je zreteľná, podstatnejšie však bude zapojenie sa budovy do lokality. Pôvodné Apollo obsahovalo mnoho prevádzok v živom parteri, ktoré využívali nielen zamestnanci, ale aj miestni obyvatelia. Úlohou nového Apolla bude nadviazať aj na túto tradíciu a pritom vytvoriť atraktívne prostredie, priamo na okraji nového komerčného centra Bratislavy.

zdroj: bratislavayimby.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech