TOP 5 bratislavských jazykových škôl, v ktorých je radosť učiť sa nový jazyk

  • Prichádza leto a s ním aj o trochu viac voľného času. Ako z neho vyťažiť maximum?
  • Jednou z možností je naučiť sa nový cudzí jazyk, vďaka ktorému sa vo svete nestratíš
  • Toto je výber jazykových škôl v Bratislave, kde ti pôjde učenie ako po masle
loj
La Latina/ Startitup
  • Prichádza leto a s ním aj o trochu viac voľného času. Ako z neho vyťažiť maximum?
  • Jednou z možností je naučiť sa nový cudzí jazyk, vďaka ktorému sa vo svete nestratíš
  • Toto je výber jazykových škôl v Bratislave, kde ti pôjde učenie ako po masle

La Latina

La Latina patrí medzi jedny z najvyhľadávanejších španielských jazykových škôl na Slovensku. Pod palcom ju majú rodení Španieli, ktorí pri príchode do Bratislavy nemali žiaden kapitál, no postupom času sa im podarilo vybudovať školu španielčiny, ktorá chŕli množstvo spokojných žiakov. Zakladatelia Francisco de Borja Moneo Oses a Juan Perez pochádzajú zo Zaragozy a svoje kurzy naplno prispôsobujú potrebám študentov. Či už sa potrebuješ pripraviť na DELE, vstupné testy, alebo chceš ovládať biznis španielčinu, tu si na správnom mieste.

Lektori sú vyštudovaní v odboroch právo, ekonómia, biznis a prekladateľstvo na španielskych univerzitách. V La Latina využívajú metódu Bullidor. Medzi jej hlavné princípy patrí aj používanie španielčiny od prvého dňa a lektori sľubujú, že španielčinu budeš vedieť používať ako tvoj rodný jazyk.

V La Latine nájdeš ponuku kurzov pre skupiny, ale aj pre jednotlivcov. Vyučovanie prebieha v moderných priestoroch,  no ak máš záujem, môžu prísť aj priamo za tebou domov. Intenzívne kurzy začínajú už od 11. júna do 16. júla, budú sa konať od pondelka do štvrtka s trvaním 5 týždňov. Štandardné kurzy začínajú 23. júla do 2. októbra v trvaní 10 týždňov.

Cena: 158 €.

Volis Academy

Volis Academy je vôbec prvou bratislavskou akreditovanou školou vyučujúcou Callanovou metódou. Akreditáciu získala priamo od Callan Method Organisation London. Zároveň majú v rukách aj akreditáciu od Ministerstva školstva.

Každý študent, ktorý tu úspešne absolvuje test, automaticky získava akreditovaný certifikát. Ceny kurzov sa pohybujú už od 4.40 €. Navyše sa po 5 týždňoch môžeš rozhodnúť či chceš v danom kurze pokračovať, alebo chceš skúsiť niečo iné. Nie si tu totiž klasiky viazaní na obdobie troch či šiestich mesiacov.

Táto jazyková škola sa zameriava na výučbu anglického, nemeckého, španielskeho, francúzskeho, ale aj ruského jazyka. Pre cudzincov je pripravená aj výučba slovenčiny. Okrem toho sa tu môžeš pripraviť na rôzne jazykové testy či pracovné pohovory. Ukážková hodina je v tejto jazykovej škole zadarmo, ako aj otestovanie tvojej úrovne prostredníctvom online testu. Už za pár minút sa tak dozvieš „na čom si“ a môžeš sa pustiť do intenzívnych alebo špeciálnych konverzačných kurzov.

Cena: od 79 eur/ 18 hodín

Slovenský inštitút vzdelávania

Slovenský inštitút vzdelávania je inštitúcia s  dlhoročnou tradíciou. V rámci jazykovej školy poskytuje zrejme najširšiu ponuku výučby cudzích jazykov. Naučíš sa tu angličtinu, nemčinu, ruštinu, španielčinu, francúzštinu, taliančinu, ale aj japončinu či náročnú čínštinu. Po úspešnom absolvovaní kurzu získaš hodnotný certifikát od  inštitútu.

SIV funguje na základe rozdeľovacích testov. Tie sú koncipované stupňovitým spôsobom a náročnosť jednotlivých otázok sa postupne zvyšuje. Test tak presne rozlíši tvoju jazykovou úroveň a lektori ti doporučia kurz, ktorý bude pre teba najefektívnejší. Test si môžeš urobiť aj online priamo TU.

Začiatok kurzov je od 2.júla 2018.

Cena: 139 eur/ 32 hodín.

Canadian Bilingual Institute

Canadian Bilingual Institute  je jazyková škola, ktorá je známa širokej verejnosti už od roku 2001. V súčasnosti sa radí medzi najaktívnejšie a najmodernejšie jazykové školy na Slovensku. Ponúkajú moderné učebne v samom centre Bratislavy. Rukami ich viac ako 400 lektorov už prešlo takmer 25 000 študentov.

Otvorených bolo vyše 4 000 individuálnych kurzov a vyše 5 000 skupinových kurzov, v rámci ktorých odučili vyše 300 000 hodín. Viac ako 200 firiem sa rozhodlo študovať cudzí jazyk práve v Canadian Bilingual Institute. Naučiť sa tu môžeš anglický, nemecký, francúzsky , taliansky, španielsky či ruský jazyk, rovnako ako slovenský jazyk pre cudzincov.

V ponuke majú letné intenzívne, no aj  kurzy obchodného jazyka, semi aj individuálne jazykové kurzy či kurzy špeciálne zostavené pre firmy.

Cena: od 4,65 eur/ 1 vyučovaciu hodinu. 

International House Bratislava

Mmnohí z lektorov v International House Bratislava sú metodici alebo skúšajúci cambridgeských skúšok a zúčastňujú sa na vzdelávacích konferenciách ako rečníci a tútori pre ostaných lektorov. Profesionalita je teda zaručená.

IH Bratislava ponúka prípravu aj na skúšku The International English Language Testing System (IELTS). Ide o najuznávanejší test akademickej angličtiny pre ďalšie štúdium na univerzitách po celom svete. Taktiež ju často využívajú vlády ako doklad o znalosti jazyka pri vydávaní pracovných víz. Minulý rok absolvovali tento test viac ako 2 milióny ľudí.

Môžeš sa zúčastniť ukážkovej hodiny, počas ktorej zistíš viac o spôsobe výučby jazykovej školy a stretneš sa s lektorom aj so spolužiakmi. Napriek tomu, že sa v International House Bratislava neprikláňajú striktne k jedinej vyučovacej metóde, riadia sa základnými princípmi komunikatívneho prístupu k výučbe (Communicative Language Teaching).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech