Mám 20 a nie je nič zlé na tom, že je pre mňa kariéra na prvom mieste

  • Mám troch spolubývajúcich. Prvý trávi leto cestovaním po Európe. Druhý pracuje ako plavčík a tretí do mňa neustále vyrýva, že som príliš "kariérne-orietovaný" človek.
image_1446728272.jpeg
  • Mám troch spolubývajúcich. Prvý trávi leto cestovaním po Európe. Druhý pracuje ako plavčík a tretí do mňa neustále vyrýva, že som príliš "kariérne-orietovaný" človek.

 

Kde som strávil posledné mesiace ja? Pracoval som 40 hodín týždenne v kancelárii. Nie preto, že by som si nenašetril dostatok peňazí na štúdium v zahraničí alebo preto, že by mi rodičia nepomáhali. Robil som to preto, lebo keď skončím a vstúpim do skutočného sveta, chcem si byť na 100% istý, že budem robiť to čo chcem. 

 

 

Jednoducho povedané, mám dosť toho ako ma ostatní berú za nedobrodružné, úzkoprsé univerzitné dieťa len pre to, že som sa rozhodol nasledovať menej lákavú cestu pre moju generáciu. Pre čerstvých 20nikov existuje mnoho dôvodov aby sa cítili dobre, keď si vyberú cestu profesionálneho  sna, tu je niekoľko z nich:

 

Práca sa strieda so zábavou a zábava s prácou

Bol som na viac ako 100 koncertoch, nikdy som sa nevykašľal na spontánny roadtrip a pravdepodobne dokážem vypiť pivo rýchlejšie ako vy. Ani na sekundu si nemyslite, že som lama. Vstúpiť na trh práce ako dieťa milénia je desivé. V mnohých ohľadoch nás niekto neberie vážne a zamestnávatelia si často myslia, že nemáme tú správnu etiku pracovného sveta. 

 

Práve pre to som sa rozhodol využiť postoj svojej generácie, závislosti na Instagrame a selfie ošiali vo svoj prospech a spolu s tým, čo už viem tak získať čo najviac skillov, ktoré ma budú vedieť predať. Po dvoch rokoch ako PR stážista som objavil jednu zo svojich silných  stránok a to je porozumenie pre bežného spotrebiteľa (čo znie v CV oveľa lepšie ako „Trollujem na sociálnych médiách.“)

 

 

6 hodín úplne stačí

Deň má 24 hodín. Vezmite si klasický 8 hodinový job, priemernú 2 hodinovú cestu z a do práce a povedzme 8 hodín spánku. Čo vám ostane? Šesť hodín. Aj keď si myslím, že využívam naplno tých 6 hodín cvičením, posedením s kamarátmi či telefonátom s rodičmi, tých ostávajúcich 18 hodín je pre mňa naozaj dôležitých. 

 

Chcem sa nadchnúť pre projekt v práci, pre klienta, byť si blízky s kolegami a byť dobrý v tom čo robím. Aj keď strávim viac ako 50 percent celkového času prácou, nemyslím si, že je to zločin. 

 

 

Nevedieť je nebezpečné

Neberte na ľahkú váhu ten moment, keď si uvedomíte, že nemáte radi svoju prácu. Nikdy by ste to nemali nechať zájsť tak ďaleko, resp. vôbec. Ak nie ste prví, ste poslední. Naučil som sa, že byť popredu je skutočne nápomocné. Mám to šťastie, že som prišiel na to čo chcem v živote robiť v tak skorom veku. 

 

Pretože si dávam tú námahu a čítam noviny, zúčastňujem sa na brainstormoch, mám vlastné projekty  a trávim čas s lepšími odo mňa tak mám neustály pocit, že „I´m killing it.“. Keď sa na jeseň vrátim do školy, viem že budem omnoho pokročilejší ako ostatní a že budem mať viac vedomostí z daného priemyslu. 

 

Viete čo mám na mysli, kto by sa nechcel cítiť ako ten najchytrejší v miestnosti? 

 

 

Takže, let´s do this

Hovorím o tom, pretože nechcem aby študenti a mladí ľudia váhali keď dôjde na tento aspekt života. Stále plánujem cestovať po svete, zaľúbiť sa a splniť si svoje sny, tak ako všetci.  Keď som bol prvák, stále som si opakoval „OK, to čo potrebujem je nejaká stáž a potom niekedy počas školy už budem mať prácu. Cool.“ Spolužiaci mali veľmi odlišný mindset. 

 

Veď predsa všetci vieme, že po škole v podstate končí život, však? Nesprávne. Život len začína a ja už nemôžem byť viac nadšený z mojej budúcej kariéry. 

 

Zdroj: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech