Tento manželský pár sa v roku 1989 vydal na cesty. Dodnes vo svojom aute prešli až 885-tisíc kilometrov naprieč 117 krajinami

  • Vieš si predstaviť, že by si sa vydali na cestu po svete, ktorá by trvala 23 rokov? Tejto rodine sa to podarilo. Počas dlhého putovania navštívili mnoho krajín, spoznali mnoho kultúr a na svoje zážitky budú spomínať až do konca života.
cesta23rokov4
  • Vieš si predstaviť, že by si sa vydali na cestu po svete, ktorá by trvala 23 rokov? Tejto rodine sa to podarilo. Počas dlhého putovania navštívili mnoho krajín, spoznali mnoho kultúr a na svoje zážitky budú spomínať až do konca života.

V roku 1989 George Bush vstúpil do úradu, nemeckí občania sa postavili proti Berlínskemu múru a jeden manželský pár sa vydal na pozoruhodnú cestu. Gunther a Christine vymysleli a naplánovali ambiciózny výlet naprieč Afrikou, ktorý mal pôvodne trvať len 18 mesiacov, no veľmi rýchlo sa z neho stala cesta naprieč kontinentmi, ktorá trvala 23 rokov. Podobne “voľnomyšlienkárskym” životom ešte aj dnes žijú aj títo obyvatelia jednej čínskej jaskyne.

cesta23rokov1 Životná cesta. Takto by som nazvala ja výlet, ktorý sa premení na niekoľkoročné cestovanie po svete. Ak čakáte luxusné hotely a každodenné kávičky v prestížnych kaviarňach na predmestí, tak sa veľmi mýlite. Tento pár išiel za zážitkami, nie pôžitkami. Precestovali 177 zo 195 krajín a cestovali viac ako 885 139 kilometrov. Celú cestu absolvovali na sedadlách svojho Mercedesu z roku 1988.

cesta23rokov2
cesta23rokov4

cesta23rokov3 Vďaka autu, ktoré nazvali familiárne “Otto”, vycestovali v roku 1989 z Berlína a vydali sa na cestu svojho života. Za takmer dve a pol desaťročia prešli celú Saharu, dostali sa do Iraku a dokonca až do Severnej Kórei. Noci trávili väčšinou v hojdacej sieti, no ak nebola možnosť ju rozložiť, prespávali na prednom sedadle v aute. Na varenie používali plynovú bombu a väčšinou ochutnávali miestne produkty. Hygiena bola samozrejme tiež zabezpečená. Sprchovali sa pomocou fliaš s vodou.

cesta23rokov5
cesta23rokov6

cesta23rokov7 “Čím viac sme cestovali, tým viac sme si uvedomovali, ako málo sme toho videli,” povedal Gunther. “Čím viac však zažijete, tým je túžba po nových a nových zážitkoch ešte väčšia.” Najsmutnejším dňom bol deň, keď Christine umrela. Bolo to v roku 2010, no za svoj život toho dokázala a videla viac ako mnohí z nás. Gunther to ani po smrti manželky nevzdal a sám sa vydal ešte do ďalších krajín, pričom mal na spätnom zrkadle zavesenú fotku svojej milovanej ženy.

cesta23rokov8
cesta23rokov9
cesta23rokov10 Vo veku 76 rokov sa Gunther vrátil späť do Berlína, tentoraz už natrvalo. Aj keď jeho cesta skončila, navždy v sebe bude niesť neuveriteľné zážitky. Myslím, že sa jedná o najväčších cestovateľov všetkých čias, čo poviete?
cesta23rokov11
cesta23rokov12

 

banner1_zaujimavosti

zdroj: interez.sk,  zdroj fotografií: boredomtherapy.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech