Máme nový plán, ako poraziť „hnusobu“. Matovič rozdelil odborníkov, jeho reforma čelí kritike aj chválam (NEWSLETTER)

newsletter lockdown daňová reforma slovensko
TASR/Jakub Kotian, Martin Baumann

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Lockdown sa má predĺžiť. Po ňom budú „privilegovaní“ len očkovaní, tvrdí Lengvarský
  • Slovenská farárka: Tvárime sa, že žijeme v kresťanskej krajine. Prevláda tu však korupcia a neakceptujeme inakosť
  • Exministri si zobrali na mušku Matovičovu reformu. Dúfam, že sa nikdy nezrealizuje, skritizovala Schmögnerová

Nádej pre očkovaných a prekonaných

Od schválenia lockdownu prešli už takmer dva týždne. O tom, že pojem lockdown je v posledných dňoch najskloňovanejším slovom na Slovensku, niet pochýb. Otázkou zostáva, či sa opatrenia budú postupne uvoľňovať.

Súčasný lockdown bol schválený 24. novembra, pričom jeho vplyv na nepriaznivú situáciu sa mal vyhodnocovať po 10. dňoch. V súčasnosti by teda malo byť známe, či sa opatrenia budú postupne uvoľňovať.

Čísla jasne hovoria o tom, že situácia je stále veľmi vážna. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na tlačovej besede uviedol, že je aj napriek tomu je pod kontrolou. 

zdroj: TASR/Henrich Mišovič

To by pre mnohých mohlo znamenať nádej na uvoľnenejšie opatrenia. Konzílium odborníkom by sa však najradšej vydalo opačnou cestou. Odborníci tvrdia, že vláda by mala lockdown predĺžiť o ďalších 7 dní.

Okrem toho, že sú za intenzívnejšie kontroly zákazu vychádzania a home officu, odporúčajú aj zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

Zdá sa, že s blížiacimi sa sviatkami prídu aj nové opatrenia. Tie ešte musia byť prerokované na koaličnej rade, no už teraz vieme, že budú prebiehať v troch fázach. Predstavil ich Vladimír Lengvarský spolu s návrhom, aby sa lockdown predĺžil do 16. decembra.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie