Matovič sa ozval a zase to stálo za to. V Bratislave sa dejú veľké veci, nová štvrť bude výnimočná (NEWSLETTER)

pjimage (6)
TASR/Dano Veselský, CORWIN/Gehl

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Matovič sa ozval a stálo to za to, kritizoval takmer všetkých. Podľa neho má Kollár „sulíkovské obdobie“.
  • Poslanci schválili nové opatrenia týkajúce sa tretej vlny pandémie. Zamestnávateľ bude môcť od zamestnancov vyžadovať potvrdenia v súvislosti s koronavírusom. 
  • V Bratislave namiesto starej továrne vyrastie nová štvrť. Pribudnú dažďové záhrady aj podzemná infraštruktúra. 

Reformy viaznu, koalícia sa nevie dohodnúť

Prezidentka vo včerajšej relácii Braňo Závodský Naživo netradične priamo kritizovala koalíciu, že jej zatiaľ neprešla žiadna reforma. Jasne pomenovala vinníkov a okrem koalície kritizovala aj opozíciu.

Pár hodín potom koalícia dokázala v parlamente pretlačiť reformu nemocníc do druhého čítania, aj bez hlasov Sme rodina. Ku koaličným kolegom, ktorí blokujú reformy sa vyjadril minister financií Igor Matovič v dnešnej relácii Braňa Závodského. Blokovanie reforiem prirovnal k „natiahnutiu červeného koberca pre mafiu, aby sa vrátila k moci“.

Situáciu ohľadom aktuálneho blokovania reforiem skonštatoval slovami, že zažíva deja vu. Podľa Matoviča SaS minulý rok sabotovala a spochybňovala všetky protipandemické rozhodnutia, ktorých účelom bolo chrániť životy a zdravie. Teraz sa na odpor voči niektorým reformám stavia Boris Kollár.

„Boris sa naučil niečo od Riša a ten si teraz myslí, že mu tiež stúpnu percentá. Na druhej stane si myslím, že sa to poddá. Je dobrý signál, že konečne prešla zásadná reforma, hoci iba v prvom čítaní. Verím tomu, že si všetci koaliční partneri uvedomia, že sabotovať reformy, ktoré Slovensko nevyhnutne potrebuje, je cesta do pekla,“ povedal Igor Matovič v relácií Naživo.

Na záver dodal, že by bol rád, keby sa spojili pri daňovo-odvodovej reforme, ktorú chce ministerstvo financií predstaviť už túto nedeľu.

Daňovo-odvodová reforma bude predstavená na trikrát od nedele do utorka, pretože ide o obsiahly materiál,“ vyhlásil. Prvá časť reformy by mala byť o rodine, druhá o zdaňovaní práce a tretia o zdaňovaní podnikateľov.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie