McDonald’s predstavil revolučnú reštauráciu. Všetku elektrinu si vyrába sama

  • Nová reštaurácia v Dysneylande na Floride je vlajkovou loďou nového konceptu reštaurácie
  • Súčasťou je živá stena, solárne panely, ekologické spotrebiče aj prirodzené chladenie
McDonald’s
McDonald’s
  • Nová reštaurácia v Dysneylande na Floride je vlajkovou loďou nového konceptu reštaurácie
  • Súčasťou je živá stena, solárne panely, ekologické spotrebiče aj prirodzené chladenie

Ekológia je zrejme to posledné, čo by sme hľadali vo fastfoode. Reťazec McDonald’s však ide proti prúdu. Predstavil koncept reštaurácie, ktorá je skutočne stavbou budúcnosti.

Celú strechu tvoria solárne panely, ktoré nielen dodávajú elektrinu, ale aj tienia interiér. Spotrebiče v reštaurácii sú tiež úspornejšie, takže spotrebujú menej energie. Súčasťou reštaurácie je zelená stena s dvomi typickými zlatými oblúkmi. Tie sa rozsvietia, keď návštevníci začnú šlapať na rotopedoch produkujúcich elektrinu.

Projekt je súčasťou stratégie znižovania skleníkových plynov. Spoločnosť o tom informovala médiá v tlačovej správe.

View this post on Instagram

🍔 Sabias que hay un Restaurante McDONALD’S en Walt Disney World! 🏰 y ahora está totalmente renovado es verde y se ha vuelto ecológico ☘️ 💫 Está ubicado en la zona de hoteles Disney’s All Star 🌟 💫 Es un desarrollo totalmente autosostenible gracias a energía solar. ☀️ 💫 Es mucho más grande que su antecesor. 💫 Tiene una zona para comer afuera muy amplia. 💫 Cuenta con bicicletas fijas dónde puedes cooperar para generar energía mientras te ejercitas. 💫 Tiene un Drive-through listo para tomar tù órden 🚘 💫 Encontrarás puertas con pedal para que las puedas abrir fácilmente de una forma segura . 💫 Aunque verás máquinas de auto-servicio para tus refrescos, por ahora no funcionarán para nuestra seguridad. 💫 Te invitan a pasar por tu “gift” para mantenerte sano en las estaciones de gel antibacterial. 💫Las mesas tienen sistema de QR para que puedas ampliar tu órden de alimentos, 💫 Te sorprenderá el uso de la tecnología en este lugar. Aquí, Mc Donald’s cumple con todas las medidas de prevención de nuestra realidad actual de una manera muy atractiva y amigable. . . . #disney #mcdonalds🍔🍟 #mcdonaldsdisney #disneyvacation #vacacionesenfamilia #vacacionesdisney #disneytips #disneytravelagent #lilytravelagent #lilytravelplanner #lilyagentedisney

A post shared by Lily Salazar (@lilysalazar.travelagent) on

Kompletná prestavba

Nová reštaurácia vyrástla v parku Disney World na Floride. Celý park bol kvôli koronavírusu zatvorený, tak sa McDonald’s rozhodol využiť situáciu a úplne prebudovať starú prevádzku. Architekti dokonca počítali s dodržiavaním povinných rozostupov počas pandémie.

Úplná nezávislosť na dodávkach elektriny zvonku však nie je jedinou novinkou. Budova zadržiava dažďovú vodu, ktorá je na horúcej Floride vzácna a polievajú sa ňou rastliny na zelenej stene, ktorá pomáha prirodzene chladiť interiér.

Interiér je celý otvorený, no návštevníkov chráni pred slnkom a dažďom solárna strecha. Steny sú polopriehľadné a jednotlivé prvky fasády sa dajú automaticky otvárať tak, aby v podniku stále prúdil čerstvý vzduch. Budova tak nepotrebuje klimatizáciu. McDonald’s chce do konca roka prevádzkovať túto reštauráciu 100% z obnoviteľnej energie, ktorú si podnik sám vyrobí.

Zelená stratégia

Novinka v meste Orlando je podľa firmy len prvou lastovičkou. Spoločnosť McDonald’s sa zaviazala, že do roku 2030 zníži svoje emisie až o 36 percent. Reštaurácie už dnes viac recyklujú, používajú úspornejšie spotrebiče a snažia sa čerpať elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Známe je tiež to, že McDonald’s sa v každom regióne snaží nájsť lokálnych dodávateľov. 

Ďalším krokom má byť zníženie emisií pri chove hovädzieho dobytka. Najpopulárnejšie jedlá McDonald’s totiž tvoria práve burgre z hovädzieho mäsa. Firma experimentuje s udržateľným chovom aj novými krmivami, keďže chov dobytka sa na produkcii skleníkových plynov podieľa výraznou mierou.

Zdroj: McDonald

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK