Michal Rusek: HUB Bratislava vám poskytne flexibilitu

  • Bratislava môže privítať ďalší novo otvorený co-workingový place s názvom HUB Bratislava. Za celým projektom stojí sympatický Michal Rusek, ktorý sa rozhodol spraviť co-working trocha inak, ako ho tu zatiaľ poznáme. V čom je teda iný a čo ponúka? Všetko nájdete v našom rozhovore s Michalom.
image_1406725678.png
  • Bratislava môže privítať ďalší novo otvorený co-workingový place s názvom HUB Bratislava. Za celým projektom stojí sympatický Michal Rusek, ktorý sa rozhodol spraviť co-working trocha inak, ako ho tu zatiaľ poznáme. V čom je teda iný a čo ponúka? Všetko nájdete v našom rozhovore s Michalom.

 

Kreatívne miesta pre mladých ľudí nám tu rastú doslovne ako “huby” po daždi, v čom má byť HUB Bratislava iný?

V dnešnej dobe je veľmi veľa mladých ľudí, ktorí chcú podnikať, avšak nemajú možnosť vlastných priestorov a následného rozvoja. V Hube máme  priestory pre jedného ako aj priestory pre prácu v tíme. Každý si tu nájde to, čo hľadá. Či už to je jednotlivec alebo kolektív. 

 

Predstav nám prosím priestory, čo všetko tu už máš a čo všetko tu plánuješ?

Pri úpravách priestoru sme sa držali jednoduchej filozofie “hlavne nech sa tu ľudia cítia ako doma”.  Celý HUB  je funkcionálne rozdelený na kancelárske priestory a Hotdesk zónu. Rozmery kancelárskych priestorov máme naozaj pestré už od 13,5m2 do 105m2, väčšina z nich je klimatizovaná. Kanceláriu si môže každý zariadiť ako chce, v tomto nechceme nikoho obmedzovať. Taktiež sme otvorení každému bláznivému nápadu, ak bude samozrejme realizovateľný :). Zasadacia miestnosť, wifi pripojenie, coffee corner a kuchynka sú samozrejmosť. Kto chce, môže si u nás zriadiť aj vlastnú virtuálnu kanceláriu v 3 častiach Bratislavy, taktiež môže využívať služby recepcie a tlačiareň. Máme skvelé terasy, ktoré sa dajú využívať na firemné akcie alebo prezentácie. Hotdesk zóna je klasický priestor pre “umelcov” ktorí chcú byť flexibilní a potrebujú sa ďalej rozvíjať.

 

 

 

  

Čiže, kancelárie plánujete už pre povedzme zabehnutejšie firmy a hotdesky pre začínajúcich podnikateľov? Rozlišujete to?

Ja určite nie :). Kancelárie sú pre všetkých, nezáleží od prosperity ich firmy ale od požiadavky prenajímateľa a jeho výberu priestorov. Každému vyhovuje niečo iné. Niekto potrebuje kľud a ticho. Iný zas pocit priateľskej atmosféry na pracovisku. Čo sa týka ceny za priestory, tak Hotdesky sú prispôsobené pre ľudí, ktorým stačí pracovať pár hodín v týždni alebo tým, ktorí zatiaľ potrebujú ušetriť na prenájme.

 

Kým plánujete HUB obsadiť? Máte na to konkrétne kritéria?

Kľudne aj startitup :). Nezáleží na charaktere podnikania, je zmysluplné a výhodné, aby tu bolo čo najviac podnikateľských zameraní. Pre nás je však najdôležitejšie, aby boli ľudia spoľahlivý a priateľský, keďže tu chceme mať atmosféru plnú lásky a porozumenia :).

 

Peace and love :). Keď už sme pri tom, ako ste nastavili ceny a hlavne doby nájmu? Prežilo by tu aj startitup?

Neviem ako je na tom startitup, ale predpokladám že áno. Naše motto je Flexibilita, Flexibilita a ešte raz Flexibilita. Ceny priestorov sú určené od m2. Celkové ceny a priestory, sú u nás na webe každému prístupné. Práve pri dobe nájmu, by som sa rád pozastavil. Tu sa totiž chceme najviac líšiť od konkurencie. Chceme do maximálnej možnej miery vyhovieť ľuďom, čiže byt flexibilní, flexibilní a ešte raz flexibilní. Chápem aké sú dnes požiadavky, skoro každý chce dnes a zajtra odísť. U nás to bude možné.

 

 

Plánujete robiť aj eventy, ako povedzme  iné coworkingy?

Mám záujem HUB neustále rozvíjať, a zlepšovať pracovné prostredie pre našich nájomcov. Je mi jasné, že to tu musí žiť, aby sa sem ľudia radi vracali. Nechcem, ešte zbytočne prezradzovať detaily, ale určite sa u nás nikto nudiť nebude ani pred a ani po pracovnej dobe.

 

Máš už vyhliadnuté konkrétne eventy, ktoré by sa mali u Vás konať.

Je veľa zaujímavých eventov, čo sa dejú aj mimo jednotlivých co-workingov. Určite by som sem chcel dotiahnuť aj niektoré zaujímavé eventy zo zahraničia. Názvy si ešte nechám pre seba, nech sme aspoň trochu tajuplní :).

 

Veľa hubov a coworkingových centier sa snaží využívať aj cluster effect, plánujete aj vy niečo podobné?

Na všetko treba čas a trpezlivosť, ale do budúcna to plánujeme podporovať. Hlavne na eventoch by sme chceli spájať možno aj netradičné nápady a podnikateľské činnosti. Uvidíme ako sa nám to podarí. Sú u nás firmy a ľudia s rôznymi skúsenosťami, čo môže byť určite nápomocné jednej, či druhej strane.

 

 

Jednou vetou, prečo by sa mal človek rozhodnúť prísť ku vám?

Pretože máme milé recepčné :). Ale nie, jednou vetou to asi nedám. Určite urobím maximum preto, aby sa ľudia u nás cítili maximálne pohodlne a komfortne. Naša flexibilita je určite najsilnejšia zbraň, čiže kto hľadá u nás prechodné, ale samozrejme aj trvalé usídlenie, je v HUB Bratislava na správnej adrese.

 

A posledná záludná otázka, startitup čítaš?

Aj ja som startitup :).

 

 www.hubbratislava.eu

 

Diky Michalovi za rozhovor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK