Mladík si poriadne tučné konto zabezpečil aj vďaka aplikácii. Vlna omikronu je stále slabučká, no máme sa na čo „tešiť“ (NEWSLETTER)

  • Odmietol Billa Gatesa a vytvoril najsťahovanejšiu vzdelávaciu aplikáciu na svete
  • V najbližších dňoch bude na Slovensku toľko pozitívnych prípadov, koľko ešte nebolo
  • Americký vojaci na Slovensku? Podľa ministra Korčoka sa o tejto téme vážne diskutuje
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/luisvonahn, unsplash/SJ Objio
  • Odmietol Billa Gatesa a vytvoril najsťahovanejšiu vzdelávaciu aplikáciu na svete
  • V najbližších dňoch bude na Slovensku toľko pozitívnych prípadov, koľko ešte nebolo
  • Americký vojaci na Slovensku? Podľa ministra Korčoka sa o tejto téme vážne diskutuje

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy: 

  • Mladý a nenápadný milionár odmietol ponuku Billa Gatesa. Podarilo sa mu vytvoriť najsťahovanejšiu vzdelávaciu aplikáciu na svete
  • Slovensko má tohtoročný rekord v počte pozitívnych. Čísla budú v najbližších dňoch také, aké sme u nás ešte nevideli
  • Vojaci NATO môžu prísť na Slovensko. Minister Korčok potvrdil, že sa o téme s plnou vážnosťou hovorí

Odmietol aj ponuku Billa Gatesa

Znalosť minimálne jedného cudzieho jazyka v súčasnosti nie je považovaná za výhodu, ale akúsi nutnosť. Niektoré firmy už dokonca realizujú pohovory v inom než rodnom jazyku. Ak si nad výučbou cudzieho jazyka premýšľal, no popri aktuálnej práci ti na kurzy neostáva čas nazvyš, skús mobilnú aplikáciu.

Mnohým je známe najmä Duolingo, ktoré v poslednom období zaznamenalo obrovský boom. Pokiaľ sa chceš nejaký jazyk naučiť rýchlo a efektívne a máš dostatok sebadisciplíny, ide o skvelý spôsob, ako rozšíriť svoju slovnú zásobu alebo sa naučiť aspoň základy.

Aj napriek tomu, že si o aplikácii pravdepodobne veľa počul, predpokladáme, že meno Luis von Ahn ti nie je až také známe. Ide o zakladateľa spoločnosti, ktorý môže bez štipky skromnosti poznamenať, že o peniaze nemá núdzu. Za tučné konto však nevďačí aplikácii. Teda, nevďačí výhradne aplikácii. Tá mu zrejme k úspechu dopomohla, no nespravila z neho milionára, ktorým je dnes.

Ak by si si myslel, že šikovný podnikateľ sa stal milionárom vďaka tejto aplikácii, mýlil by si sa. Luis von Ahn má pri mene pripísaný ešte jeden ojedinelý úspech. Vytvoril tiež systém CAPTCHA. Napovieme ti, že ide o tie otravné, veľakrát úplne nečitateľné písmená, ktoré musíš rozlúštiť a prepísať, aby si server presvedčil, že nie si robot.

Luis bol v tom čase iba 21-ročným študentom, ktorého po istom čase oslovil Google a následne ho od neho odkúpil. Akú sumu peňazí po spomínanom obchode obdržal však nie je známe.

Luis sa vyjadril, že od toho momentu sa o peniaze viac starať nemusel. Aj napriek tomu, že neprezradil presné číslo, uviedol že suma, ktorú dostal, sa pohybovala niekde medzi 10 a 100 miliónmi dolárov.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá