Milióny Američanov si myslí, že čokoládové mlieko pochádza z hnedých kráv

  • Odkiaľ tak môže pochádzať čokoládové mlieko? Je to priamo z nejakého zvieraťa, alebo sa umelo vyrába? Takéto otázky boli nedávno položené obyvateľom USA.
collagekjguf
commons.wikimedia.com/today.com
  • Odkiaľ tak môže pochádzať čokoládové mlieko? Je to priamo z nejakého zvieraťa, alebo sa umelo vyrába? Takéto otázky boli nedávno položené obyvateľom USA.

Na americkej webovej stránke Innovation Center for US Dairy, býva jedna za najčastejších otázok: „Pochádza čokoládové mlieko z hnedých kráv?“. Odpovede bývajú zvyčajne jasné a tiež zdvorilé.

„Čokoládové mlieko, alebo akékoľvek iné mlieko s príchuťou – je v skutočnosti len biele kravské mlieko, do ktorého sa pridáva aróma a sladidlá“.

Bohužiaľ zdá sa, že toto posolstvo o hnedých kravách a ich čokoládovom mlieku, sa stále ďalej šíri. Stredisko si dalo spraviť prieskum amerických obyvateľov a zistili, že približne 7% Američanov si stále myslí, že čokoládové mlieko pochádza priamo z hnedej kravy.

foto: publicdomainpictures.net

Ak sa na to pozrieme matematicky, je to na celoštátnej úrovni USA približne až 16,4 milióna ľudí, ktorí žijú v tom, že čokoládový milkshake, by teoreticky mohol byť priamo z kravského vemena.

Tento výskum a jeho čísla sú ale veľmi alarmujúce. Z opýtaných až 48 % respondentov priznalo, že si nie sú istí, odkiaľ teda pochádza čokoládové mlieko. Ak je to dôveryhodný test, tak v celej krajine akou je USA, je až 154 272 000 potenciálnych voličov, ktorí nie sú dostatočne presvedčení, či by vedeli rozoznať „kravy“.

Bohužiaľ, toto nie je ojedinelý divný prípad Američanov. Často bývajú zle informovaní o tom, odkiaľ pochádzajú potraviny. Štúdia na začiatku 90. rokov ukázala, že 20 % dospelých nevedelo, že hamburgery sú vyrobené z mäsa z kráv.

foto: commons.wikimedia.com

V teste sa tiež pýtali ďalšie otázky a zistili, že napríklad 29 % dospelých ľudí používa svoje deti, ako výhovorku na kupovanie čokoládového mlieka, ktoré sami vypijú.

Prieskum u viac ako 1 000 dospelých tiež uvádza, že 95 % Američanov má v chladničke nejaký druh syra. Zaujímavé by bolo zistiť, či si Američania myslia, že modrý syr pochádza z modrej kravy.

Zdroj článku: iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK