MISTERHORSE.TV – Slovenské kone tvoriace pluginy pre tvorbu videa a animácií

  • Slovenský projekt s globálnymi ambíciami. Títo chlapíci ponúkajú naozaj skvelé plug-iny a presety pre známy (nie len) animačný softvér After Effects od spoločnosti Adobe. S touto myšlienkou a najmä s formou jej propagácie vykročili pravou nohou a tak majú našliapnuté k úspechu. Porozprávali sme sa s ľuďmi stojacimi za misterhorse.tv, ale najprv si pozrite ich promo. Uvidíte, pochopíte.
image_1429099112.jpeg
  • Slovenský projekt s globálnymi ambíciami. Títo chlapíci ponúkajú naozaj skvelé plug-iny a presety pre známy (nie len) animačný softvér After Effects od spoločnosti Adobe. S touto myšlienkou a najmä s formou jej propagácie vykročili pravou nohou a tak majú našliapnuté k úspechu. Porozprávali sme sa s ľuďmi stojacimi za misterhorse.tv, ale najprv si pozrite ich promo. Uvidíte, pochopíte.

 

 

 

Prvá otázka naozaj nemôže byť iná ako….. prečo kone?

Kvôli marketingu. „Mister Horse“ sa dá ľahko zapamätať a aj vyhľadať. Celý branding je na tom postavený. Keď dáte do Google „horse after effects“ tak sme hneď prví. Plus je radosť vymýšľať na to marketing, lebo je to sranda.

 

Ste ochotní sa nám aj v krátkosti predstaviť alebo si radšej chcete udržať Fantomasov profil?

Jasné. Momentálne je nás 6 a pol. 

Maťo je náš kódersky crypto-MacGyver, ten dokáže všetko. Šaňo tiež kódi, plus rieši analytiku & marketing a všetko, čo treba. Ivo tiež kódi, voňavý chrumkavý kód, bez bugov, že radosť mergovať. Marek kreslí najlepšiu grafiku (fakt nepoznám nikoho, kto by to robil lepšie) a učí sa robiť v After Effects. Pani Tothová, tá sa stará o harmóniu a čerstvý vzduch v kancelárii. A potom ja (Adam) čapujem vodu do zvlhčovača vzduchu. 

Plus priebezne spolupracujeme so zopár ľuďmi zo zahraničia na diaľku.

 

 

Ako ste sa k tomuto nápadu dostali, ako vznikal misterhorse.tv? 

Ako to už býva, bol to menší side project… S chalanmi sa poznáme ešte zo strednej (Šaňo & Maťo a Ivo & ja sme boli spolužiaci) a spolu sme začali robiť pred cca 4 rokmi.

Robili sme zopár appiek na iPhone, potom jednu super hru. Prototyp tej hry sme plánovali spraviť za 3 mesiace, trvalo to nakoniec 2 roky. Dostali sme sa do štádia, že potrebujeme balík peňazí na marketing. Tak sme si povedali, že poďme rýchlo zbúchať nejaký menší projekt, čo na to rýchlo zarobí.

Medzi tým som mal jednu menšiu bokovku – vyrábal som také video projekty, ktoré si dizajnér kúpi, upraví, vyexportuje a ma hotové video. Celkom sa tomu darilo, tak sme vymysleli produkt, ktorý riešil veľa problémov okolo toho. A znova, malo to byt hotové za mesiac. Trvalo to 10 mesiacov. Nieže by sme boli príliš šmatlaví, no bolo to nakoniec dosť náročné spraviť. Nafúklo sa to, no prežili sme a stalo to zato.

 

 

Opíšete nám trošku, čo to vlastne všetko ponúkate?

Naše produkty sú na to, aby šetrili čas a peniaze ľuďom, ktorí pracujú s videami. Trošku to zjednoduším.

Na úpravu videa sa používa program After Effects (to isté ako Photoshop, akurát sa tam aj animuje). Niektoré animácie tam trvá spraviť zbytočné dlho a robíte ich často niekoľko krát dookola. Náš produkt je plug-in (modul) k tomuto programu, volá sa Animation Composer a je zadarmo. Máte v ňom tie najpoužívanejšie animácie pripravené tak, že stačí kliknúť a hotovo… Robí to aj kopu ďalších super vecí, no toto je hlavná pointa. Animátorovi to dokáže ušetriť veľmi veľa času.

Tento plug-in je zadarmo a obsahuje 100+ animácii. Môžete si to vyskúšať a zhodnotiť, či sa vám to hodí. Ak áno, môžete si dokúpiť ďalšie balíky s animáciami za férovú cenu.

 

 

Povezte, ako sa vám v súčasnosti darí?

Dobre. Konečne máme nový kancel s denným svetlom a dokonca aj parádnym výhľadom. Super team, pridal sa k nám Marek (dizajnér), plus sa ešte plánujeme rozširovať. Zatiaľ to ide dobrým smerom. Všetci vyzerajú byť spokojní, takže asi všetko ok.

 

Poznajú vás aj za hranicami Slovenska?

Ono je to skôr naopak. Slovensko je pre nás zanedbateľný trh. Je to celkom rovnomerne rozfrckané po celom svete. No hlavne v USA, potom v Brazílii, UK, Rusku… Mali sme aj jednu veľkú vlnu na Taiwane. No stále to nie je dostatočne rozšírené, priestor tam je ešte veľký, takže máme čo robiť.

 

 

Aké sú vaše plány do blízkeho/ďalekého budúcna?

Chceme náš produkt rozšíriť o ďalšiu funkcionalitu a kopu obsahu. Plus zlepšiť marketing, analytiku… Je toho veľa. Dalo by sa povedať, že práce je v podstate nekonečno. Akurát kamoš vymyslel, že by sme mohli ísť na mesiac na Kostariku. Niekedy na jeseň alebo v zime, keď tu bude škaredo proste zbaliť notebooky a pracovať odtiaľ. Super nápad a tak dúfam, že sa podarí.

 

Chceli by ste ešte niečo dodať?

Možno budeme v blízkej budúcnosti hľadať do teamu šikovného dizajnéra, čo pekne kresli v Illustratore a animátora, čo vie dobre robiť v After Effects. Tak rozhadzujeme siete :)

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech