Motorola to dokázala! Jej displej sa nedá rozbiť!

  • Všetci sme si to zažili. Telefón s "odolným" sklom sa v priebehu sekundy zmení na niečo, čo vyzerá, akoby to prešiel vlak. Trikrát.
image_1446205592.jpeg
  • Všetci sme si to zažili. Telefón s "odolným" sklom sa v priebehu sekundy zmení na niečo, čo vyzerá, akoby to prešiel vlak. Trikrát.

 

Rozbité displeje sa stali bežnou súčasťou života. Keďže ich výmena je pomerne drahá, mnoho ľudí sa na to vykašle a funguje s pavučinou ďalej. 

Motorola však verí, že nerozbitné displeje môžu byť čoskoro vecou minulosti. S partnerstvom s americkým operátorom Verizon prináša smartfón Droid Turbo 2, ktorý sa hrdo pýši tým, že jeho obrazovka je NAOZAJ nerozbitná.

 

 

„Ľudia už ani neveria, že obrazovky môžu byť nerozbitné,“ hovorí Rick Osterloh, prezident Motoroly. „A to nemôžeme prijať.“

Nerozbitná obrazovka Droid Turbo 2 je tvrdá ako skala. Jej štruktúra pozostáva z piatich vrstiev, pričom každá jedna vrstva dokáže absorbovať náraz. Pod štyrmi vrstvami plastu je hliník, ktorý zafixuje jednotlivé vrsty priamo k obrazovke. Väčšina iných telefónov má medzi vrstvou displeja a obrazovkou poriadnu medzeru.

Ani jedna z vrstiev pritom nie je sklenená. No pocitovo a na pohľad vyzerá ako každý iný smartfón. Veľmi šikovný ťah, snímam klobúk.

 

 

Nerozbitné displeje sú témou posledných rokov, no vždy zostane len pri sľúboch a dopadne to zvyčajne tak, ako vidím práve na svojom smartfóne. Telefóny ako LG Flex síce priniesli inovácie, no stále sa o nerozbitnosti nedalo hovoriť.

„Výskum a vývoj tohoto displeja nám trval tri roky,“ hovorí Osterloh. „Nebolo to ľahké, dalo to fakt veľa práce.“

 

Takúto technológiu sa určite budú čoskoro snažiť okopírovať aj ostatní výrobcovia. A my – zákazníci vyhráme. Keď si predstavíš, koľko tým zachránime displejov. Podľa štatistík Motoroly rozbilo niekedy displej až 37% z nás. Ešte zaujímavejšia štatistika? Na svete sa rozbije displej telefónu každé dve sekundy.

Droid Turbo 2 prišiel do predaja včera s cenovkou 624 dolárov.

  

zdroj: money.cnn.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK